Що сповільнює метаболізм

Катерина

Updated on:

Метаболізм залежить від безлічі факторів – ваги, віку, співвідношення жирової і м’язової тканини, стану мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Але найголовніший фактор – це гени. Люди на генному рівні ідентичні один одному на 99,9%, але людей з однаковим метаболізмом на світі немає.

divchinavtrenazhernomu44

Що сповільнює метаболізм в організмі людини

1) Скорочення кількості калорій

Якщо ви твердо вирішили схуднути і скорочуєте калорії, то майте на увазі, що недостатнє харчування здатне зашкодити обміну речовин. Організм намагається зберегти запаси і стримує метаболізм. Гірше того, через мізерний раціон організм може переключитися на використання м’язової тканини в якості енергії.

2) Відсутність кофеїну

Для підтримки метаболізму на певному рівні необхідно час від часу споживати продукти, що містять кофеїн. Це не обов’язково кава. Зелений чай також є відмінним джерелом кофеїну. Наприклад, зелений чай здатний поліпшити метаболізм на 15%. Чай, за рахунок своїх властивостей, дає поштовх організму на спалювання калорій.

3) Відсутність клітковини

Відсутність або невелика кількість в раціоні харчування таких чудових продуктів, як цільнозерновий хліб, спагетті з твердих сортів пшениці і овочів, негативно впливає на якість метаболізму. Щоденне споживання клітковини (близько 100 г) здатне зменшити вагу на 5-7% за певний час в залежності від маси людини.

4) Відсутність білків

Не секрет, що білки є будівельним матеріалом для м’язів. При активному споживанні білків можна спалити жир і це знають не багато. Дійсно, якщо ваш раціон буде досить укомплектований білками (м’ясо, риба, птиця, горіхи, молочні продукти), то цілком реально позбутися від 20-25% калорій, тому що білки активізують метаболізм.

5) Відсутність кальцію

Систематично споживайте продукти, що містять кальцій (сир, молоко). До речі, кальцій дуже важливий для жінок.

6) Температура води

Дуже цікавий факт – холодна вода прискорює метаболізм. Це відбувається через те, що організм витрачає енергію для нагріву води. Воду, в принципі, потрібно пити в достатку (2 – 2,5 літрів на добу), а вода в холодному вигляді покращує обмінні процеси.

Дивіться також: Як робити Планку

7) Відсутність вітаміну D

Вітамін D бере безпосередню участь в метаболізмі. Як багато ви знаєте людей (особливо похилого віку), які підтримують на належному рівні споживання жирної риби (форель, лосось, скумбрія), висівок, яєць? Адже саме ці продукти – найкращі природні джерела вітаміну D.

8) Наявність алкоголю

А ви знали, що при наявності алкоголю в крові організм буде в першу чергу спалювати саме його, а вже потім інші калорії. Знизивши споживання алкоголю, ви допоможете організму спалювати саме ті калорії, які вам не потрібні. У будь-якому випадку, зниження доз алкоголю вам піде тільки на користь.