Альтернативний туризм – що це?

DaydreamerGreen

Updated on:

travel_alternative_main

Івент туризм

Мета івент-туризму – відвідання важливих світових подій. Про це ви вже певно здогадались, із самої назви. Цей вид туризму надзвичайно цікавий, адже хто б не хотів побувати на концерті улюбленого гурту, відвідати етно-фестиваль та зануритись в невідому культуру країни, подивитись фінал чемпіонату світу із улюбленого виду спорту чи заглянути на прем’єру нового фільму, де буде його режисер? Чудова мотивація для подорожі.

Індустріальний туризм

Цей вид туризму також називають урбексом, із зрозумілих причин. Пам’ятаєте свої підліткові часи, коли ви із друзями гуляли закинутими будівлями? Індустріальний туризм – це доросла варіація саме таких прогулянок. Туристи з усього світу шукають гострих відчуттів, розгулюючи катакомбами, закинутими шахтами метро та дахами найвищих будівель. Також до індустріального туризму належить його різновид – атомний туризм. Пошановувачі такого незвичного туризму відвідують екскурсії такими містами як Чорнобиль, Хіросіма чи Нагасакі, а також відвідують атомні АЕС.

Фототуризм

Ніяких секретів, мета такого виду туризму – фотографії. Тобто фототуристи шукають сприятливі умови для фотозйомки, відвідують майстер класи із мистетства фото. Особливо популярними у фототуризмі є напрямки в Тибет, Ефіопію, Непал, Індію та інші екзотичні міста та країни.

Кінотуризм

Тут все більш весело. Ви, певно, думаєте, що кіно туристи просто відвідують кінофестивалі та презентації фільмів? Ні! Мета такого туризму це покроково повторити шлях із фільмів про туризм. Вибираєте будь який фільм про туризм, наприклад «Їж, молись, люби» або «Євротур», та в дорогу.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Гастрономічний туризм

Ціль цього виду туризму – подорож по світових ресторанах та кафе, у пошуках незвичних страв, рецептів чи напоїв, характерний тільки для певної місцевості або закладу. Звичайно, екзо-ресторани є у будь якому місті, але що зрівняється із вечором за піццою в сімейному італійському ресторані, або із чайовими посиденьками в китайській провінції?

Еко-туризм

Туристи виїжджають за межі великих, урбаністичних міст. Зазвичай відвідують різноманітні села, багаті традиціями та духовною культурою, та живуть в хатинах. Часто відвідуються заповідники, де можна пожити в наметовому містечку та поспостерігати за світом дикої природи.

Сільський туризм

Замість будильника – спів півня, замість чашки кави – склянка свіжо видоєного молока, замість товарів із супермаркету – овочі з грядки. Згадати відпочинок в бабусиному селі та повернутись в дитинство, та й взагалі наче на сто років назад у часі – гарна ідея.

Гостьовий туризм

Ідея дуже проста: є люди, що готові абсолютно безплатно прийняти в себе туриста. І сам турист чудово поглинається в життя місцевого жителя, тим паче, живучи за правилами його дому. Цей досвід дуже відрізняється від протоптаних туристичних стежин.