Все про підтягування і їх видах.(Відео)

Катерина

Updated on:

pidtyaguvannya1

Підтягування – базова вправа для розвитку м’язів спини. При виконанні вправи працює багато середніх і дрібних м’язових груп. Правильне виконання вправи є досить складним, а особливо тяжко дається дівчатам. Є декілька видів підтягувань на турніку. Основні розглянемо далі

Прямий хват

Руки розташовуються на ширині плечей. Основне навантаження на плечовий м’яз і біцепси. Особливо рекомендується тим, у кого ці м’язи недостатньо розвинені.

Вузький зворотніи хват

Підвищене навантаження на біцепс. Правда, виконувати такі підтягування з крайнього нижнього положення дуже важко – доведеться працювати в половинній амплітуді.

Паралельний хват

Відстань між руками – 50-60 см. Виконувати цей вид підтягувань досить легко, тому його можна рекомендувати і початківцям. Атлети, які займаються довгий час, зазвичай виконують цей вид підтягувань з навантаженнями.

Широкий хват

Підтягуватися можна до грудей або за голову – останній варіант вважається травмонебезпечним для плечового суглоба. Добре опрацьовується верх найширших м’язів.

Комбінований хват

Однією рукою виконуєте прямий хват, другий – зворотний. Більше буде навантажувати рука, якою робите зворотний хват – мозок переносить зусилля на ту руку, яка знаходиться в більш вигідній позиції.

Хват за руку

Також дозволяє перенести акцент на одну руку. Ви беретеся однією рукою за поперечину (зворотний хват), другий – за кисть першої руки.

Підтягування до грудей

Підтягування здійснюються вузьким хватом або хватом на ширині плечей – прямим або зворотним. Вправа приводить в дію не тільки найширші, але і практично всі м’язи верху спини.