Головна ліга бейсболу оголосила про локаут

admin

Updated on:

Головна ліга бейсболу (MLB) оголосила про тимчасову зупинку роботи.

Опівночі середи закінчився колективний договір між лігою та асоціацією гравців (MLBPA), а новий підписаний так і не був, що веде до локауту на невизначений термін.

Керівники обох сторін після трьох днів інтенсивних переговорів та кількох місяців обговорень провели семихвилинну зустріч в одному з готелів штату Техас, на якій було ухвалено рішення про локаут та зупинення всіх трудових угод гравців.

beisbol

Це вдев’яте в історії, коли Головна ліга бейсболу припиняє свою роботу. Востаннє ліга зупиняла роботу у 1994 році через страйк. Тоді не було дограно одного сезону і затримано наступного.

.

Наступний сезон MLB має стартувати наприкінці березня – на початку квітня. Формально до цього моменту має бути підписано новий колективний договір. Проте гравцям потрібно пройти ще тренувальний табір, тому угода між MLB та MLBPA має бути підписана ще раніше – приблизно до лютого.

Сезон-2021 завершився 2 листопада, коли перемогу у Світовій серії здобула «Атланта Брейвз», у фіналі з рахунком 4:2 перемігши «Х’юстон Астрос». Для команди цей титул став четвертим в історії та першим з 1995 року.

Додамо, що колективний договір не був підписаний із низки розбіжностей. Серед іншого, MLBPA хоче досягти того, щоб гравці могли отримувати великі зарплати на ранніх етапах кар’єри.

У перші три роки бейсболісти не мають змоги домовлятися про зарплату, а наступні три роки діють у рамках спеціальної арбітражної системи. Ліга хоче домогтися змін правил, включаючи розширення плей-офф з 10 до 14 команд.

Через локаут, що насувається, і неможливості майбутніх транзакцій раніше терміну були підписані великі контракти з гравцями на загальну суму 1,6 мільярда доларів.