Фізичні вправи та схуднення, що варто знати?

Diana Litvinchuk

Вправи та схуднення

Один зі способів, який може допомогти людині схуднути — це обмежити кількість калорій, що надходять з їжею. Це можна зробити, споживаючи менші порції їжі, вибираючи продукти з низькою калорійністю або дотримуючись дієти з низьким вмістом калорій. Інший спосіб — спалювати зайві калорії за допомогою фізичних вправ. Фізичні вправи допомагають спалювати калорії, навіть коли ви відпочиваєте. Вони також допомагають зміцнити м’язи, що може сприяти зниженню ваги. Обидва ці методи можуть бути ефективними для схуднення. Однак найкращий спосіб для конкретної людини залежить від її індивідуальних потреб і цілей.

Що краще: дієти чи фізичні вправи?

Фізичні вправи разом зі здоровою дієтою — це кращий спосіб схуднути, ніж лише обмежувати калорії. Вони можуть запобігти або зменшити наслідки певних захворювань, знижують тиск і рівень холестерину, що може запобігти серцевому нападу.

Також, регулярні фізичні вправи зменшують ризик виникнення певних видів раку, таких як рак товстої кишки та молочної залози. Вони підвищують почуття впевненості й добробуту, знижуючи рівень тривожності та депресії.

Фізичні вправи корисні для схуднення та підтримання ваги, оскільки активізують обмін речовин. Це допомагає спалювати більше калорій, а також підтримує і збільшує м’язову масу, що теж допомагає спалювати більше калорій кожен день.

Які види вправ ви можете спробувати?

Важливо обрати вправи, які будуть ідеальними саме для вас. Пам’ятайте, що регулярність їх виконання — це запорука вашого схуднення. Тому експерти радять обирати вправи, які вам подобаються, для забезпечення постійного тренування.

Аеробні вправи

Аеробні вправи прискорюють серцебиття і кровообіг. Тут входять ходьба, біг, велосипед, плавання та танці. Також можна використовувати фітнес-тренажери, наприклад, бігову доріжку, еліптичний тренажер або степпер.

Силові тренування

Силові вправи не лише допомагають схуднути, а й будують м’язи, які активно спалюють калорії. Важливо, щоб пропрацювати всі групи м’язів кілька разів на тиждень: прес, спина, біцепси, литки, груди, передпліччя, підколінні сухожилля, квадрицепси, плечі, пастки та трицепси.

Йога

Навіть якщо йога не така інтенсивна, як інші види вправ, вона все ж може сприяти схудненню. Недавні дослідження показали, що люди, які практикують йогу, уважніше ставляться до свого харчування, що може допомогти у боротьбі з ожирінням та зайвою вагою.

Залучення до фізичних вправ у щоденне життя

Загальна активність протягом дня має більше значення, ніж інтенсивне тренування один раз. Малі зміни у звичках можуть вплинути на вашу форму тіла та дисципліну (вона дійсно важливий патерн у боротьбі із зайвою вагою).

Які здорові звички повинні бути у вашому житті?

  • Ходіння або велосипедна поїздка на роботу або на справи.
  • Підйом по сходах замість ліфта.
  • Паркування далеко від місця призначення і прогулянки.
  • Різні види активності та спалювані калорії

Середньому дорослому чоловікові, який не займається спортом, потрібно близько 2200 калорій на день для підтримання ваги, а жінці — приблизно 1800 калорій.

Що потрібно знати Перед початком нової програми вправ?

Доречно звернутися до лікаря перед тим, як розпочати нову програму вправ, особливо якщо плануєте виконувати інтенсивні фізичні навантаження. Це особливо важливо, якщо у вас є:

  • захворювання серця
  • захворювання легенів
  • діабет
  • захворювання нирок
  • артрит

Також важливо проконсультуватися з лікарем для тих, хто був дуже неактивним останні місяці, має надмірну вагу або нещодавно покинув паління.

Коли ви тільки починаєте нову програму вправ, враховуйте сигнали, які надає ваше тіло. Підштовхуйте себе до покращення фізичної форми, але не перетягуйте стрічку: надмірне навантаження може призвести до травм. Якщо відчуваєте біль або задишку, зупиніть тренування.