Інтервальне голодування: їж все що забажаєш, але вчасно

newolenka

Updated on:

Інтервальне голодування – це режим харчування, при якому можна їсти будь-які продукти в необмеженій кількості. Але є одне але: харчуватися дозволено лише у визначений час. Наприклад – 4 або 8 годин на добу.

interval-1

“Батьком” цієї методики вважається Есінорі Осумі – нобелівський лауреат з медицини. В 2016 році він з’ясував, що в стані голоду організм інтенсивно позбавляється від старих і пошкоджених білків/органел. Це призводить до покращення самопочуття, сприяє схудненню і загальному оздоровленню.

На основі досліджень Енісорі виникла наступна ідея: їж рідше, аби стимулювати організм до самооновлення.

Чи безпечно це для здоров’я

Вчені Іллінойського університету випробовували метод інтервального голодування на 23 добровольцях. Учасники мали проблеми з вагою і харчувалися з 10:00 до 18:00. В інші години їм дозволялося пити воду та низькокалорійні напої. Експеримент протривав 12 тижнів, у піддослідних зменшилася вага та покращився артеріальний тиск без жодних ускладнень зі здоров’ям. Результати оприлюднив науковий журнал Nutrition and Healthy Aging.

interval-2

Що дасть мені інтервальне голодування

Цей режим харчування має наступні переваги:

  • оздоровлення – обмеження кількості спожитих калорій покращує самопочуття і збільшує тривалість життя;
  • простота – інтервальне голодування не вимагає відмови від улюблених страв чи складної обробки продуктів. Для його дотримання достатньо слідкувати за годинником;
  • впорядкування режиму дня – на приготування та споживання їжі йтиме менше часу, зникне спокуса “відволіктися на смаколик”.

Цей режим харчування ефективніший за більшість дієт. Адже навіть короткотривале голодування змушує тіло розщеплювати жири задля отримання енергії. Також “інтервальна методика” позбавляє організм від застарілих клітин, нормалізує рівень інсуліну та цукру, покращує травлення.

interval-3

Інтервальне голодування – з чого почати

Визначіть години, коли не можна вживати нічого крім води. Ви можете обрати наступні варіанти:

  • 14/10 – харчуйтеся 10 годин в день. Наприклад: з 11:00 до 21:00. Це найпростіший варіант, а отже починати варто з нього;
  • 16/8 – лише 8 годин в день на прийом їжі. Для дотримання цього режиму доведеться ретельно планувати час. Однак і результат наступить значно швидше;
  • 2/5 – американський дієтолог Майкл Мослі закликає двічі на тиждень робити розвантажувальні дні (до 500 ккал). Весь інший час можна їсти скільки забажаєш;
  • 24/0 – добове голодування між прийомами їжі. Радикальний варіант, але дає хороший результат. Цей метод застосовують раз на тиждень, він не підходить для новачків.