8 простих методів, щоб зняти біль в м’язах після тренування

anna

Updated on:

Болі після занять спортом, що виникають на наступний день, говорять про те, що ви добре попрацювали і дали відчутне навантаження м’язам. Важкі та інтенсивні тренування призводять до пошкодження м’язових волокон. В результаті утворюються мікроскопічні розриви і тріщини, які запалюються і викликають біль. Пошкоджені волокна спонукають організм до запуску інтенсивних відновних процесів. При цьому відбувається активний синтез білка – основного будівельного матеріалу для тканин. Він відновлює пошкодження, роблячи м’язи міцнішими і витривалішими. Внаслідок чого больові відчуття досить швидко проходять і тіло стає більш витривалим.

.

Не забувайте про розтяжку

0yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Істотно знизить інтенсивність болю, підготовка м’язів до майбутніх навантажень. Найкраще з цим справляється легка, розігріваюча тіло розминка. Під час самого тренування намагайтеся вживати більше води і чергуйте більш інтенсивні навантаження з менш інтенсивними. Не менш важливо і правильно завершувати заняття. Оптимальним варіантом для цього стануть вправи на розтяжку, які направляють до м’язів потік крові і розслаблюють їх.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Біль у м’язах, що виникла внаслідок сильних або незвичних навантажень можна зменшити кількома способами:

Метод зняття болю в м’язах – Помірна фізична активність

Добре знімає м’язовий біль після тренувань плавання. Також зменшити больові відчуття можна за допомогою нескладної п’ятнадцятихвилинної зарядки, розтяжки або виконання простих вправ зі свого основного комплексу. Але тільки уникайте сильних фізичних навантажень.

plavannya_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Сауна, гаряча ванна або душ

Приємне тепло розширює судини і сприяє розслабленню м’язів, що призводить до зменшення болю.

sayna_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Масаж

Масаж допомагає відновитися м’язам вдвічі швидше. Для посилення ефекту використовуйте при її проведенні розведені ефірні масла майорану, лаванди або шавлії. Масажуйте м’язи розминаючими і круговими рухами, але так, щоб це не приносило дискомфорту.

masage_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Протизапальні засоби

Для зняття запалення зовсім не обов’язково використовувати медикаменти. З цим непогано впорається відвар ромашки, шипшини, солодки або звіробою, чай з імбиром, вишневий сік, малина або калина.

romashka_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Питний режим

Постачання організму достатньою кількістю рідини (близько двох літрів на добу) забезпечить якісне виведення продуктів метаболізму.

voda_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Антиоксиданти

Ці речовини знешкоджують продукти розпаду і окислення, що виникають при пошкодженні і відновленні м’язів. Найкраще з цією функцією справляються бурштинова кислота, селен, вітаміни А, Е і С і флавоноїди. Щоб знизити больові відчуття їжте більше овочів, фруктів і ягід, особливо тих, які мають жовтий, червоний або фіолетовий колір.

yagodu_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya

Метод зняття болю в м’язах – Спеціальні мазі

Мазі, що знімають м’язовий біль, можна знайти в кожній аптеці.

Метод зняття болю в м’язах – Знеболюючі

Якщо біль в м’язах доставляє вам вже дуже сильний дискомфорт, можете прийняти нестероїдний знеболюючий препарат, наприклад, ацетамінофен або ібупрофен.

tabletku_yak-znyati-bil-v-myazah-pislya-trenuvannya