Сніданок – чому потрібно снідати і в чому його користь?

fersht

Сніданок - користь

До ранку енергетичний запас організму виснажується, оскільки протягом, як мінімум, восьми годин в нього не надходила ні рідина, ні їжа. Кращим способом наповнити організм енергію є сніданок. Він дарує заряд бадьорості, покращує працездатність і мозкову активність, підвищує життєвий тонус і настрій. Ранковий прийом їжі збільшує продуктивність практично на третину, сприяє швидкому запам’ятовуванню і концентрації протягом дня.

Багато хто відмовляється від сніданку в надії позбутися від зайвих кілограмів, однак такий підхід тільки посилює проблему з надмірною вагою. Почнемо з того, що у людей, які звикли їсти вранці, обмін речовин відбувається набагато швидше, ніж у тих, хто вважає за краще відмовитися від ранкової трапези. Правильний сніданок запускає метаболізм, що дозволяє максимально ефективно справлятись організму з калоріями, одержуваними ним протягом дня.

Під час сну, а точніше вимушеного голодування, відбувається істотне зниження в крові рівня цукру, його показник дозволяє відновити сніданок. Однак якщо ранкового прийому їжі не відбудеться, рівень цукру впаде ще нижче і організм, позбавлений джерела енергії, потребує обов’язкового підживлення, що проявиться в неконтрольованих нападах апетиту, що призводять до переїдання. Крім цього, отримуючи вранці їжу, організм не відчуває стрес через значні проміжки в прийомах їжі і не відкладає запаси у вигляді жиру «на чорний день».

Безперечна користь сніданку полягає ще і в позитивному впливі на серцево-судинну систему , оскільки дозволяє зменшити вміст холестерину і перешкоджає формуванню тромбів. Також він знижує ризик розвитку захворювань жовчного міхура.

Особливості правильного сніданку

Доведено, що яким би калорійним не був сніданок, він ніяк не позначиться на фігурі, адже з ранку і до обіду обмін речовин максимально інтенсивний, тому вся енергія яка надходить з їжею повністю витрачається. Не дивлячись на це, краще, якщо ранкова їжа буде правильною. Дієтологи рекомендують починати день з їжі багатої на клітковину, білки і вуглеводи, сніданок повинен бути поживним, але не важким, і різноманітним.

Для нього ідеально підходить цільнозерновий або житній хліб, сир, овочі та фрукти, яйця, куряче м’ясо, сир, кефір або йогурт. З усіх цих продуктів можна приготувати велику кількість смачних і дуже корисних страв. Наприклад, прекрасним варіантом для ранкової трапези стане омлет з овочами, салат, заправлений сметаною, бутерброди з твердим сиром або курячим м’ясом.

Хороша їжа на сніданок – це каші, особливо корисними вважаються страви з гречки, вівсяних пластівців і рису. Їх краще готувати без цукру на воді або знежиреному молоці. Також корисними продуктами на сніданок є мьюслі. До них можна додавати всілякі фрукти, мед, горіхи, молоко, соки і т.д.

А ось від копченостей, солодощів, паштетів, здобної випічки та іншої шкідливої їжі, рекомендується відмовитися.