Як підготувати організм до бігу?

DaydreamerGreen

Updated on:

goes_to_run_at_spring_1

Приходить весна, і всі, хто бажає тримати свій організм в тонусі, виходять на ранкові пробіжки. Але що робити, якщо ви тільки-но вирішили почати здоровий спосіб життя та бігати по ранках чи вечорах? Чи може просто не знаєте, як готуватись до пробіжки? Ми спробуємо вам допомогти.

Тож що варто робити, аби підготувати організм до пробіжок? Вправи, самі по собі, не складні. Виконувати їх може кожен. Серед спортивних тренерів прийнято використовувати такі вправи.

. . .

  • По черзі ходити на п’ятках та пальцях
  • Звичайна ходьба з прискоренням та уповільненням
  • Ходьба із сильним поворотом корпусу
  • Ходьба акуратними круговими рухами всього тіла
  • Ходьба (або біг) із максимальним підняттям бедра
  • Ходьба із разноманітними положеннями рук (руки за головою, руки на бедрах, руки виставлені вперед, руки підняті вверх та інші варіації, якщо вам вистачить уяви)

Дивіться також відео, яку робити розминку перед пробіжкою.

Провідні спортивні тренери упевнені, що сааме такі елементарні вправи допоможуть підготувати організм як спортсменів, так і людей далеких від спорту, котрі просто бажають привести тіло в тонус, до майбутніх фізичних навантажень. Також ці прості вправи допоможуть уникнути небажаних травм під час занять бігом у майбутньому.

Зап’амятайте, що завжди варто прислухатись до свого організму. Якщо ви займаєтесь спортом, радше як хобі чи просто ведете здоровий спосіб життя, то під час фізичних навантажень, в тому числі й під час пробіжок, прислухайтесь до сигналів свого організму. Наприклад, якщо ви відчули гостру біль в суглобах, ступнях чи ще десь, тренування необхідно припинити.

. . .

Якщо ж починає «колоти в боці» або збиватись дихання під час пробіжок, можете не зупиняти тренування, просто перейдіть на спокійну ходьбу та дозвольте організму відпочити, при цьому не зупиняючись різко. Така порада буде корисною для кожного, а особливо для тих, хто ще не звик до систематичних фізичних навантажень. Запам’ятайте: ніколи не варто доводити свій організм до межі, бо шкоди буде в рази більше, ніж користі.