10 причин почати бігати вже сьогодні

DaydreamerGreen

Updated on:

outdoorrunning

Знаєте, який найприродніший спосіб тренувань? Що тримало в тонусі ще наших давніх предків? Правильно, біг!

Це сьогодні можна бути не в формі, і це ніяк не заважатиме життю. А от колись, якщо людина не могла втекти від хижака чи наздогнати здобич – вона гинула. Тож всі наші предки були у чудовій формі.

Ви ж вже знаєте про те, які корисні пробіжки, адже так? То чому ви ще читаєте цю статтю?) Але якщо вам потрібна мотивація, ось вам десяток причин, вийти на пробіжку вже сьогодні!

Пробіжка ощасливлює

Під час бігу наш організм виробляє ендорфін – гормон щастя. Тобто, поки ви бігаєте, з’являється відчуття піднесення, задоволення собою, прояснюються думки, а загалом, ви стаєте трішки щасливішими.

Біг робить вас стрункішими

За годину пробіжки в середньому темпі ви спалюєте в середньому 800-900 калорій. Але це ще не всі новини: якщо ви бігаєте регулярно, то калорії активно спалюватимуться навіть після бігу, під час відпочинку. Здивовані? Ось такий от цікавий людський організм!

Пробіжки покращують пам’ять

Наукові дослідження довели, що під час бігу відбувається активне формування та ріст клітин головного мозку. В результаті покращується пам’ять та здатність до навчання.

Біг захищає від раку

Звичайно, пробіжка не вилікує вас (серйозно, зверніться до лікаря), але Journal of Nutrition надав переконливі докази того, що систематичні пробіжки значно зменшують ризик формування ракових клітин.

Біг зміцнює серце

Біг – це природне тренування організму. Міокард людини, що займається спортом, може «прокачати» більше крові, а тобто краще наповнити судини киснем. Ризик розвитку артеріальних захворювань при регулярних пробіжках знижується на 35-55%.

Дивіться також як робити розминку перед пробіжкою.

Пробіжка зміцнює імунітет

Пробіжки загартовують організм. Тож, якщо ви бігаєте регулярно, грип вам більше не страшний!

Біг береже вашу молодість

Міцне серце, здорові м’язи, струнка фігура, гарний настрій – можна забути про лікарів. Пробіжки зроблять вас здоровими. Також біг стимулює розвиток нових клітин, наприклад, клітин печінки. Ви все ще тут?)

Пробіжка знімає стрес та прояснює думки

Пробіжка чудово прояснює думки. Під час бігу легко фантазувати та планувати майбутнє. Також біг – це природній антидепресант. Просто необхідні пробіжки тим, для кого стрес – це щоденна рутина.

Біг – це доступно

Вам не потрібний спортивний зал, тренажери, дороге обладнання, тренери. Пробіжка – найдоступніший спосіб тримати тіло у формі. Зручні кросівки, бажання та трішки наполегливості – ось запорука успіху, і нічого зайвого.

Пробіжки зближують людей

Сьогодні у всьому світі, зокрема й в Україні, все більше людей приділяють час здоровому способу життя. Тож все більше людей виходять на ранкові та вечірні пробіжки. Ті хто лише почав бігати, чи, може, профі у цій справі – ви обов’язково когось зустрінете. І, повірте, він чи вона, принаймні привітаються. Не втрачайте шанс, та познайомтесь із цією людино, адже принаймні одна річ у вас тепер є спільна, і це пробіжка!