Що таке BCAA

Катерина

Updated on:

ВСАА – це комплекс з трьох амінокислот. Валін, лейцин і ізолейцин є важливими компонентами білків. На відміну від інших амінокислот вони не синтезуються організмом, а тому їх треба обов’язково отримувати з їжею. Ці три амінокислоти об’єднані в один комплекс, тому що вони діють спільно і «допомагають» один одному в роботі.

bcagolovna

ВСАА виділяють енергію безпосередньо в м’язових волокнах, виконуючи, головним чином, функцію м’язового «палива», що діє протягом усього часу застосування. Під дією фізичних навантажень м’язи витрачають амінокислоти з розгалуженими ланцюгами. Тому спортсменам рекомендовано вживати біологічні добавки, що містять BCAA.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Прийом амінокислотних комплексів після інтенсивних тренувань має вирішальне значення для ефективного відновлення виснаженої м’язової тканини. Засвоєння вільних амінокислот не вимагає додаткової енергії і не гальмує відновлення енергозапасів в м’язових клітинах.

bsaaa

Амінокислоти з розгалуженими ланцюгами являють собою особливу цінність в періоди відновлення. Тому для ефективного тренінгу слід регулярно вживати ВСАА в спортивному раціоні – вони відіграють серйозну роль в наборі чистої маси та захисту м’язів.

Не так давно вчені виявили, що BCAA дозволяє стимулювати виділення серотоніну – речовини, що дає відчуття спокою й умиротворення. Якщо ви будете приймати BCAA, то після кожного тренування ви будете наповнені позитивною енергією, яка так важлива для хорошої працездатності!

Прийом BCAA допомагає тілу зберігати його власні запаси амінокислот, мінімізує скорочення м’язового обсягу і ослаблення м’язів після навантажень і забезпечує будівництво м’язів.

aminokisloti

Перші харчові добавки, що містять лейцин, ізолейцин і валін, розчарували культуристів, але тільки тому, що рекомендована доза 2-3 г була занадто мала. Згодом наука з’ясувала, що ВСАА працюють тільки в великих кількостях.

Ефективна разова доза становить до 12 г амінокислот, причому приймають її мінімум двічі: до тренування і відразу після її закінчення.

Сьогодні добавки з ВСАА є одними з найбільш популярних в бодібілдингу.