Як правильно розтягуватись, щоб запобігти травмі

anna

Updated on:

yak-pravilno-roztyaguvatis-szob-zapobigti-travmi

Людина влаштована так, що коли вона чого-небуть по справжньому хоче – знаходить безліч варіантів рішень, при цьому не задумуючись про їх наслідки. Кожен,мабуть, пробував сідати на шпагат і знає як це не просто. Тут головним є не вдаватись до радикальних дій. Ми хочемо розповісти вам про помилки, які виконують практично всі починаючі спортсмени виконуючи розтяжку, тим самим провокуючи різні травми.

Помилка при виконанні розтяжки 1

Відсутність розминки перед розтяжкою. Цей пункт є важливим як для новачків, так і для профі. Неважливо, скільки ви вже тренуєтеся, потрібно запам’ятати, що перш ніж почати розтягуватися, м’язи повинні бути м’якими, еластичними. Для того щоб вони стали такими, влаштуйте собі інтенсивну розминку хоча б на 10-15 хвилин.

Помилка при виконанні розтяжки 2

Не потрібно в перший день намагатися перевернути гори. Провисати між стільцями, закидати ноги занадто високо. Якщо ваші зв’язки відразу ж зіткнуться з таким натягом, це може обернутися плачевно. Почніть з випадів і махів. Ці вправи підготують ваші зв’язки до подальшої роботи.

Помилка при виконанні розтяжки 3

Не виконуйте вправи для розтяжки різкими рухами. Як відомо, щоб розтягнутися, м’язам і зв’язкам потрібна фіксація і час. Тому ні в якому разі не намагайтеся сісти в шпагат ривками. Зафіксуйте положення, в якому ви максимально розвели ноги, і перебуваєте в ньому кілька хвилин. Протягом цього часу ви самі помітите, як поступово роз’їжджаєтеся в шпагат. Часу витратите більше, зате не травмуєте собі зв’язки. Обов’язково робіть перерви в кілька хвилин перед такими підходами.

1yak-pravilno-roztyaguvatis-szob-zapobigti-travmi

Помилка при виконанні розтяжки 4

[p]Не просіть і не дозволяйте непрофесіоналам розтягувати вас. По-перше, вони можуть не розрахувати силу, по-друге, абсолютно неправильно вас тягнути. Наприклад, тими ж ривками, про які ми говорили вище, або вивернути стегна неправильно. При такій розтяжці можна отримати вивих стегна і обзавестися іншими неприємними болячками. [/p]

Помилка при виконанні розтяжки 5

Не просіть і не дозволяйте непрофесіоналам розтягувати вас. По-перше, вони можуть не розрахувати силу, по-друге, абсолютно неправильно вас тягнути. Наприклад, тими ж ривками, про які ми говорили вище, або вивертати стегна неправильно. При такій розтяжці можна отримати вивих стегна і обзавестися іншими неприємними болячками.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Помилка при виконанні розтяжки 6

Крепатура. Що це таке, і чим вона небезпечна? Крепатурою називають біль в м’язах, який настає через деякий час після тренування. Її не потрібно боятися, навпаки, біль означає, що процес розтягування почався, і ви працюєте правильно. Небезпека в тому, що крепатуру не потрібно плутати з гострим, раптовим, різким болем. Вона може бути тривожним дзвінком, що ви пошкодили зв’язки. У цьому випадку постарайтеся акуратно встати і спробувати пройти пару кроків. Якщо навіть ходьба викликає гострий біль, негайно зверніться до лікаря.

Помилка при виконанні розтяжки 8

Масажі, гарячі ванни і спеціальні вправи стануть вашим помічником після розтяжок на найближчі місяці. Нікому не хочеться замість гнучкості отримати травми.