Що краще їсти від високого кров’яного тиску?

Diana Litvinchuk

корисні продукти від високого тиску

Високий кров’яний тиск (гіпертонія) — головним фактором ризику серцево-судинних захворювань, якому можна запобігти. Зміна способу життя та створення індивідуальної дієти також можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску і зменшити ризик серцевих проблем. Рекомендовано порадитися зі своїм лікарем, щодо дієти та вживання деяких продуктів.

Ми пропонуємо вам ознайомитися із переліком харчових продуктів, особливо тих, що містять калій і магній, можуть допомогти знизити рівень артеріального тиску.

Цитрусові фрукти

Цитрусові фрукти дійсно можуть сприяти зниженню артеріального тиску, оскільки вони багаті вітамінами, мінералами та рослинними сполуками, що сприяють здоров’ю серця та зменшують ризик серцевих захворювань, включаючи високий кров’яний тиск:

  • Грейпфрути
  • Апельсини
  • Лимони
  • Лайми

Особливо свіжовичавлений сік із цитрусових фруктів може сприяти зниженню високого тиску. Проте варто звернути увагу, що грейпфрут та його сік можуть взаємодіяти з деякими ліками для зниження тиску, тому краще консультуватися з лікарем перед додаванням цього фрукту до свого раціону.

Риба

Відмінне джерело омега-3 має велике значення для здоров’я нашого серця. ирна риба, така як лосось та інші види, є в. Особливо корисною є жирна риба, наприклад, лосось.

Листова зелень

Мангольд та шпинат допомагають контролювати артеріальний тиск. Взагалі вся листова зелень є корисною, адже вона багата на калій і магній, які сприяють зниженню кров’яного тиску.

Щодо шпинату, то він має високий вміст рослинних сполук, включаючи нітрати, які сприяють зниженню артеріального тиску. Крім того, він містить антиоксиданти, калій, кальцій і магній, що сприяють здоров’ю серця.

Насіння та горіхи

Це чудовий, а головне — корисний перекус. Горіхи та насіння позитивно впливають на артеріальний тиск. Особливо корисне:

Багато горіхів і насіння є концентрованим джерелом поживних речовин, важливих для контролю артеріального тиску, зокрема клітковини та аргініну (амінокислота, необхідна для зниження артеріального тиску).

Бобові

Бобові багаті на поживні речовини, які допомагають регулювати кров’яний тиск, такі як магній і калій. Численні спостереження показують, що бобові можуть допомогти знизити високий кров’яний тиск.

Особливо корисне:

Ягоди

Ягоди є багатим джерелом антиоксидантів, що мають багато корисних переваг для здоров’я людини, наприклад, зниження факторів ризику серцевих захворювань, таких як високий кров’яний тиск.

Ягоди, які можуть знижувати кров’яний тиск, включають:

Цільні зерна

Часто дієти, які складаються з цільних зерен, можуть знизити ймовірність високого кров’яного тиску. Корисні цілозернові культури:

  • цільний овес
  • кіноа
  • коричневий рис
  • кукурудза
  • цілозерновий хліб
  • цілозернові макарони

Оливкова олія

Оливкова олія має численні переваги для здоров’я, зокрема знижує кров’яний тиск та інші фактори ризику серцевих захворювань. Додавайте її у салати разом із корисною зеленню!

Морква

Морква містить багато рослинних сполук, які можуть брати участь у різних процесах, пов’язаних зі здоров’ям, наприклад, у регулюванні кров’яного тиску. Ви можете поєднувати хрустку та солодку натерту моркву з натертим яблуком — смачний, корисний та швидкий перекус.

Помідори (та продукти, які зроблені із цього овочу)

Помідори багаті на багато поживних речовин, включаючи калій та каротиноїдний пігмент лікопін (має корисний вплив на здоров’я серця та зменшує ризик високого артеріального тиску).

Броколі

Броколі корисна для здоров’я вашої системи кровообігу. Цей хрестоцвітий овоч може бути чудовим способом знизити артеріальний тиск (саме через вміст флавоноїдних антиоксидантів).