Що їсти, щоб покращити пам’ять і когнітивні функції?

Diana Litvinchuk

Що їсти, щоб покращити пам'ять і когнітивні функції?

Наш мозок, як головний центр управління нашим тілом, контролює серце, дихання легенів та відповідає за ваші рухи, відчуття і думки. Вживання певних харчових продуктів може допомогти вам підтримувати мозок у найкращому робочому стані. Ми підготували для вас підбірку корисних продуктів для здоров’я вашого мозку та покращення пам’яті.

Риба

Особливо жирна риба корисна для мозку, адже вона багата на омега-3 жирних кислот, який є основним будівельним елементом блоку мозку. Омега-3 відіграє важливу роль у пам’яті та покращенні настрою, а також захищають від зниження когнітивних функцій.

Кава

Кава містить два основних компоненти — кофеїн і антиоксиданти, які можуть підтримувати здоров’я мозку. Кофеїн, який міститься у каві, має кілька позитивних впливів на мозок, включаючи:

  • Кофеїн допомагає утримувати мозок у стані бадьорості та концентрації;
  • Кофеїн може підсилити “хороші” нейромедіатори, наприклад, дофамін, що впливає на ваш настрій;
  • Регулярне споживання кави також пов’язане зі зниженням ризику нейрологічних захворювань, таких як хвороба Паркінсона та Альцгеймера, (особливо у тих, хто п’є 3-4 чашки на день). 

Однак важливо уникати великих доз кави або кофеїну перед сном, оскільки це може негативно вплинути на сон, що своєю чергою може вплинути на роботу мозку та пам’ять.

Чорниця

Чорниці мають групу рослинних сполук з протизапальними та антиоксидантними властивостями. Антиоксиданти допомагають боротися з окислювальним стресом та запаленням, які можуть призводити до старіння мозку та нейродегенеративних захворювань. Спробуйте додавати чорницю до своєї дієти, наприклад, посипати їх на пластівці для сніданку, додати у смузі або насолоджуватися ними як простою закускою.

Куркума

Темно-жовта пряність, яка є ключовим інгредієнтом порошку каррі. Куркума має багато переваг, наприклад:

  • може допомогти покращити пам’ять людям із хворобою Альцгеймера;
  • підвищує серотонін і дофамін, які покращують настрій;
  • посилює гормон росту, який допомагає клітинам мозку рости.

Броколі

Броколі має багато корисних та поживних речовин: антиоксиданти, вітамін К, сульфорафан, які забезпечують протизапальну та антиоксидантну дію та можуть допомогти захистити мозок від пошкоджень. 

Насіння гарбуза

Насіння гарбуза містять антиоксиданти, які можуть захищати організм та мозок від пошкоджень, спричинених вільними радикалами. Крім того, вони є важливим джерелом інших поживних речовин, які корисні для здоров’я мозку.

Чорний шоколад

Чорний шоколад, який має 70% або більше вмісту какао та містить сполуки, що стимулюють роботу мозку, включаючи флавоноїди, кофеїн та антиоксиданти є корисними для роботи мозку. Флавоноїди, які є в чорному шоколаді можуть покращити пам’ять і допомогти уповільнити вікове погіршення психіки.

Горіхи

Це корисний та чудовий перекус. Горіхи містять безліч корисних для мозку поживних речовин, включаючи вітамін Е, корисні жири та рослинні сполуки.

Яйця

Яйця є важливим джерелом кількох вітамінів групи B та холіну, які сприяють регулюванню настрою та правильному розвитку та функціонуванню мозку.

Зелений чай

Зелений чай містить кофеїн, який підвищує пильність, антиоксиданти, які допомагають захистити мозок. Зелений чай також може допомогти вам розслабитися.