Як швидко та легко схуднути в стегнах: фізичні вправи та харчування

fersht

Updated on:

як схуднути в стегнах

Хтось страждає від животика, іншу людину не влаштовують повні руки, третій ще щось. Ще одна поширена проблема, особливо серед жінок- це стегна, якщо вони дещо великі, фігура виглядає непропорційною та з’являються проблеми з вибором одягу. Приходиться відмовлятись не лише від коротких спідниць та шортів, але навіть від модних штанів та джинсів.

Причини появи гладких стегон

Будова фігури часто залежить від генетики. Варто подивитися на маму, бабусю, родичок по лінії батька, чи мають вони таку проблему із стегнами. Якщо так, то скорочувати обсяги в цьому місці буде складно. Верхня частина ніг буде дуже швидко збільшуватись і повільно худнути.

Як правило, це зазвичай відбувається у жінок з фігурами типу груша, перевернутий трикутник. Якщо ж раніше все було в порядку, родички не страждають подібними проблемами, то потрібно копнути глибше.

Які можуть бути причини гладких стегон:

  • сидяча робота, відсутність руху;
  • гормональні захворювання, збої, перебудови;
  • період менопаузи;
  • переїдання.

У період клімаксу або при гормональних захворюваннях, перебудові фону домогтися позитивних результатів буде складно, але коригування харчування та заняття спортом не завадять. Природою закладено накопичення жирової тканини на животі та стегнах, у багатьох жінок вона наростає ще й у верхній частині ніг.

Основа будь-якого схуднення – харчування

Без дієти і коригування раціону позбутися від зайвих кілограмів не вийде. Також потрібно пам’ятати, що схуднути лише в певній зоні не можна.

Обсяги будуть зменшуватись всюди, це одна з особливостей людського організму. Заміна двох булочок на одну або зменшення порції смаженої картоплі в цьому випадку не допоможуть.

Як можна швидко схуднути в стегнах за допомогою правильного харчування

  1. Обмежити або повністю виключити сіль. Затримка води – одна з причин збільшення ваги, горбистої шкіри, набряків. Уже через кілька днів дієти без солі помітні перші результати.
  2. Відмовитися від жирів та цукру. Це найдоступніше «паливо» для роботи організму. Якщо його не давати, почнеться переробка внутрішніх запасів, тобто жирового прошарку.
  3. Додати клітковину. Грубі харчові волокна необхідні для зниження жирової тканини, очищення організму, нормалізації обмінних процесів. Їх отримують з сирих овочів, злаків. Хорошим джерелом є висівки.
  4. Важливо пити чисту негазовану воду. Вона вгамує не тільки спрагу, але і знизить відчуття голоду, позбавить від набряків, допоможе впоратися з целюлітом і обсягами в проблемних зонах. Також рідина бере участь у розщепленні та виведенні жирів.

Можна вибрати якусь дієту, наприклад, дуже ефективним є білково-вуглеводне чергування, або самостійне складання раціону з дозволених продуктів. Щоб дійсно швидко та ефективно позбутися від товстих стегон та отримати позитивний результат, потрібно повністю відмовитися від виробів з борошна, ковбасних виробів, консервів, фаст-фуду, газованих напоїв (в тому числі і мінеральної води). Їх не можна їсти навіть в ранкові години.

З чого складати раціон харчування:

  • Білок. Переважно це курка, нежирне м’ясо, яйця, риба і кисломолочні продукти.
  • Овочі та несолодкі фрукти. Це джерела вітамінів та клітковини. Бажано робити акцент на сирі овочі.
  • Злаки. Гречка, перлова каша, нешліфований рис, пшоно. Вживати в першій половині дня не більше ніж 200 г.

Важливо! У солодких фруктах і ягодах міститься фруктоза, яка заважає зниженню ваги. Краще вибирати зелені яблука, грейпфрути. Винятком є – ананас, який володіє жироспалюючими властивостями.

Спорт для схуднення стегон

Харчування важливо, але без спорту зробити упор на потрібну зону не вийде. Не потрібно боятися «перекачати» м’язи верхньої частини ніг, для цього буде потрібно дуже багато сил і часу, без навантаження нічого не вийде. Найпростіший спосіб вибрати тренування – піти в зал, записатися до тренера. Він складе відповідний комплекс з урахуванням індивідуальних даних, ступеня підготовленості. Якщо такої можливості немає, то доведеться все робити своїми силами.

Ефективні вправи для верхньої частини ніг

  1. Махи. Їх роблять на четвереньках або стоячи, краще поєднувати обидві пози, так будуть задіяні різні м’язи.
  2. Випади. Робити вперед і в різні боки. Чим нижче прогин, тим краще будуть задіяні м’язи під час тренування.
  3. Присідання пліє. Ноги широко розставлені, на носках і коліна в сторони. Присідати глибоко та повільно.
  4. Ножиці. Аналогічно можна робити вправу «велосипед» лежачи на спині.
  5. Підйоми ніг стоячи, лежачи. Допускається робота з навантаженням.

Будь-яке тренування, навіть на конкретну зону, повинне починатися з легкої розминки всього тіла. Відсутність підготовки та розігріву зашкодить вам. Час доби для занять великого значення не має, але бажано займатися фізичною активністю в перервах між прийомами їжі.