Мигдаль – це смачний і поживний горіх, який є хорошим джерелом білків, жирів, вітамінів і мінералів. Ба більше, цей горіх є одним з улюблених горіхів у всьому світі завдяки високій харчовій цінності та користі для здоров’я. Багато людей знають про користь мигдалю для здоров’я, але можуть залишатися невпевненими щодо конкретних переваг його споживання.
Чи ви насолоджуєтеся мигдалем як додатком до морозива або у вигляді мигдального молока у своєму смузі, цей горіх додає стравам приємний хрускіт і смак, сприяючи здоровому харчуванню. Пропонуємо розглянути його корисні властивості для здоров’я.
Знижує рівень холестерину
Мигдаль коричний тим, що може знижувати холестерин. Їх регулярне вживання підвищує вміст вітаміну Е в еритроцитах, запобігаючи накопиченню холестерину. Достатнє споживання мигдалю може допомогти знизити ризик холестерину та підтримати серцеве здоров’я.
Підтримує здоров’я серця
Мигдалі також сприяють здоров’ю серця, збагачуючи організм жирами, вітаміном Е та антиоксидантами. Їх комбінація з іншими горіхами сприяє покращенню роботи серця та знижує ризик хвороб.
Регулюють рівень цукру в крові
Ці горішки можуть регулювати рівень цукру в крові, завдяки магнію та клітковині. Для людей із діабетом вони можуть покращити резистентність до інсуліну та контролювати рівень цукру.
Забезпечить ваш організм вітаміном Е
Мигдаль містить багато вітаміну Е, що захищає клітини від пошкодження. Це може зменшити ризик розвитку деяких хвороб, але слід уникати надмірного споживання.
Контроль ваги
Вони також допомагають контролювати вагу, оскільки мають високий вміст білка та клітковини, сприяючи ситості та зменшенню калорій.
Багатий поживними речовинами
Мигдаль містить багато поживних речовин: білок, клітковину, жири, вітамін Е, марганець, магній та інші, що робить їх чудовим доповненням до раціону.
Контролює артеріальний тиск
Ці горішки також сприяють зниженню артеріального тиску, маючи вміст магнію. Низький рівень магнію може призвести до високого кров’яного тиску та пов’язаних із цим проблем зі здоров’ям. Додавання мигдалю до вашого раціону може допомогти, якщо у вас є дефіцит магнію. Крім того, рослинний білок і клітковина в мигдалі також сприяють здоровому рівню артеріального тиску.
Користь для зору
В мигдалі міститься вітамін Е, який захищає очі та зменшує патологічні зміни кришталика. Також, цей вітамін корисний тим, що сприяє захисту оболонок очей та запобігає розвитку дегенерації жовтої плями.
Користь для шкіри
Щоб дбати про шкіру зсередини, додайте мигдаль до щоденного раціону. У мигдалі міститься корисний флавоноїдний антиоксидант, схожий на той, що в зеленому чаї та броколі. Це допомагає живити шкіру і захищати її від старіння. Ці властивості роблять мигдаль ключовим інгредієнтом у багатьох засобах для догляду за шкірою. Завдяки вітаміну Е та корисним жирам, мигдаль бореться зі зморшками та забезпечує необхідне зволоження.
Запобігання ракових захворювань
Кілька наукових досліджень показали, що мигдаль може бути корисним у запобіганні деяким видам ракових захворювань. Високий вміст клітковини сприяє очищенню організму від токсинів та підтримує здорове травлення, що зменшує ризик розвитку раку товстої кишки. Крім того, мигдаль містить вітамін Е і флавоноїди, які регулюють ріст клітин у молочній залозі. Мигдаль разом з волоським горіхом належать до видів горіхів, які мають потенційну користь у профілактиці раку. Хоча для підтвердження цих властивостей потрібні додаткові дослідження, включення мигдалю до раціону може мати певні переваги у боротьбі з раком.
Корисний для роботи мозку
Мигдаль містить корисні речовини, які живлять мозок і нервову систему. L-карнітин і рибофлавін, що містяться в ньому, сприяють росту клітин мозку. Фенілаланін також допомагає у підтримці когнітивних функцій. Тобто магній покращує здоров’я нервових зв’язків і пам’ять.
Варто знати, що мигдаль – це здорова закуска, яку можна додати до будь-якого раціону. Вони можуть бути з’їдені просто так, додані до салатів, мюслі або випічки. Однак важливо їсти мигдаль у помірній кількості, оскільки вони є висококалорійними. Дорослим рекомендується вживати не більше 2 столових ложок мигдалю на день.