Більшість розуміє, яку користь мають зернові, адже вони забезпечують наш організм поживними речовинами. Вівсянка, кіноа та інші зернові з високим вмістом клітковини, точно зможуть зменшити кількість вуглеводів, який засвоює ваш організм. У багатьох низьковуглеводних дієтах зернові повністю заборонені, але деякі з них багаті клітковиною і можуть бути включені в помірних кількостях. Продукти з високим вмістом клітковини містять менше чистих вуглеводів, які розраховуються як загальна кількість вуглеводів мінус клітковина. Пропонуємо вам ознайомитися з поширеними зерновими культурами, які мають мінімальний вміст вуглеводів.
1. Булгур
Булгур — це різновид зернової крупи, яку зазвичай виготовляють з розтрісканих пшеничних зерен. Булгур не тільки смакує з будь-якими іншими добавками, але й використовується для приготування різних смачних страв, наприклад, плову та каші. Особливо, це чудове джерело марганцю, заліза, магнію та вітамінів групи B.
Чашка (182 грами) приготованого булгуру містить 26 грамів вуглеводів і понад 8 грамів клітковини.
2. Кускус
Кускус є добрим джерелом селену, важливого мікроелемента для здоров’я серця, функції щитовидної залози, імунної системи та інших процесів. Додавання кускусу до раціону також може збільшити споживання таких мікроелементів, як пантотенова кислота, марганець, мідь і тіамін.
Він містить близько 35 грамів чистих вуглеводів і 2 грами клітковини в кожній порції кускусу вагою 1 склянка.
3. Спельта
Спельта, відома також як лущена пшениця або динкель, є стародавнім цілозерновим злаком. Хоча вона містить в основному вуглеводи, кожна порція забезпечує значну кількість клітковини. Спельта також багата на ніацин, магній, цинк і марганець.
Порція вареної спельти об’ємом 1 склянка (194 грами) містить близько 7,5 грама клітковини та 43,5 грама чистих вуглеводів.
4. Ячмінь
Ячмінь — поживний злак з горіховим смаком і жувальною текстурою. Варений ячмінь є відмінним джерелом селену, магнію, марганцю, цинку та міді. Намагайтеся вибирати лущений ячмінь замість перлової крупи, оскільки він містить більше поживних речовин.
Він містить 6,5 грамів клітковини й близько 41,5 грамів чистих вуглеводів у кожній порції вареного ячменю об’ємом 1 склянка (170 грамів).
5. Пшоно
Як і інші цілозернові продукти, пшоно багате антиоксидантами та поліфенолами, що можуть допомогти запобігти хронічним захворюванням, зокрема діабету 2 типу. Воно також містить важливі вітаміни та мінерали, такі як фосфор, кальцій, магній і фолат.
Порція вареного пшона об’ємом 1 склянка (174 грами) містить понад 2 грами клітковини та 39 грамів чистих вуглеводів.