Найчастіше в лісі губляться грибники і діти. Це пов'язано з тим, що грибники сфокусовані на землі, а діти один на одному, і не помічають, що відбувається навколо.
У кожної людини в житті була ситуація, коли вона стояла перед вибором - якою дорогою піти і куди повернути. Щоб запам'ятати маршрут і не заблукати в лісі, скористайтеся порадами:
1.Спирайтеся на ключові точки. Це простір на маршруті, куди вам треба повернути. Це може бути перехрестя або розгалуження на стежках. Ключовою точкою може стати сухе дерево, красивий кущ, мурашник, старий пень, дерева, що впали, окопи або канали.
2.Коли входите в ліс встановіть, з якого боку світла ви входите.
. . .3.Уміння орієнтуватися на місцевості і визначати сторони скоротить ймовірність того, що ви заблукаєте в лісі. Намагайтеся дотримуватися одного боку.
4.Залишайте по дорозі маяки: камені, мох на гілках, пов'язки стрічок або ниточок на деревах або кущах.
5.Ідіть в ліс в малохмарну погоду.
6.Опівдні сонце завжди розташовується з південного боку. Напрямок тіні буде показувати на північ. Якщо небо покрите хмарами і сонця не видно, можна визначити полярність по самій освітленій частині неба.
7.Бажано перед походом до лісу знайти карту майбутнього маршруту і відзначити на ній повороти або визначають знаки.
Наявність карти не завжди рятує людину від того, щоб заблукати. З картою треба вміти працювати. Правила прості:
1.Зорієнтуйте карту на місцевості. Для цього докладаємо компас до карти. Вгорі карти завжди перебувати північ - це закон картографії.
2.«Прив'яжіть» себе до карти.
3.Зорієнтуйте карту по сторонах світу. Визначте своє місце знаходження на карті: так ви дізнаєтеся в який бік вам потрібно рухатися і скільки сил і часу на це знадобиться.
Якщо ви зайшли в ліс і забули відзначити з якого боку увійшли, чи не прив'язалися до великих об'єктів і заблукали, дотримуйтесь порад.
Придушіть паніку і заспокойтеся.
Ви можете помітити місця, які вже проходили і повернутися в зворотному напрямку.
Подивіться на крони сосен. З південного боку гілок більше і вони довше.
Визначте сторони світу. Думка, що мох і лишайник ростуть на північній стороні дерева, помилкова. Вони можуть рости з будь-якого боку. Розташування мурашників теж не орієнтує на сторони світу.
Покладіть годинник на горизонтальну поверхню і направте годинну стрілку на сонце. Розділіть навпіл відстань від годинникової стрілки до цифри 13 на годиннику. Візуально уявіть вектор з центру циферблата і точку поділу. Цей вектор направлений на південь.
У північній півкулі о 7 годині сонце вказує на схід, о 13 годині - на південь, о 19 годині - на захід.
Пошукайте на небі Полярну зірку і Велику ведмедицю, з'єднайте дві зірки на ковші і проведіть візуально пряму вгору. Протяжність лінії повинна бути рівною п'ятикратній відстані між зірками ковша. Кінець цієї лінії упреться в Полярну зірку, яка завжди вказує на північ. Ззаду буде південь, ліворуч захід, справа схід.
Якщо вам пощастить, ви потрапите на просіку. Просіки можуть бути широкими або у вигляді затесок на деревах, спрямованих в одну сторону. У всіх країнах колишнього Союзу всі просіки спрямовані з півночі на південь і з заходу на схід. Шукайте перетин двох просік квартальним стовпом. Квартальний стовп - прямокутний дерев'яний стовп з затескамі з чотирьох сторін На затесках написані числа. Ці цифри позначають номери квадратів лісових насаджень. Північний напрямок вказують менші числа. Нумерація завжди йде з півночі на південь. Важливо не переплутати квартальний стовп з іншими стовпами, наприклад тими, що вказують на підземний кабель.
Ви ризикуєте отримати травму і витратити сили. Через крони сусідніх дерев буде видно ще менше, ніж знизу.
Ви можете почути звуки шосе або людські голоси. Ідіть на них.
Людині властиво ходити по лісі кругом, якщо у неї немає приладів типу компаса або навігатора. Це пов'язано з тим, що права нога завжди трохи довша і сильніша лівої. Тому зійшовши з однієї точки і прямуючи по прямій, людина опиняється на тій же точці. Чим менша різниця між ногами, тим більше діаметр кола.
З огляду на те, що люди часто будують житло недалеко від водойм, потрібно шукати ставок або річку, щоб швидше потрапити до людей. Вам допоможуть мохи та лишайники. Вони ростуть з вологою боку. Спускаючись вниз за течією, ви можете швидко знайти людей або розвести сигнальний вогонь.
Щоб багаття було сигнальним, в нього потрібно додавати трави і мокрих гілок. Горіння трав і мокрих гілок дає густий дим, який буде видно здалеку.
Якщо доведеться ночувати в лісі, виберіть місце, де немає вітру, зберіть багато дров і розпаліть вогонь.
Так ви потрапите ще далі, і вас буде складніше знайти. Зупиніться на місці, коли ви зрозуміли, що не знаєте куди йти. Знайдіть місце для багаття, водойму і залишайтеся там, поки вас не знайдуть.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!