Перша типова помилка при схудненні – обмеження в споживанні води. Тіло людини містить до 70% води. Регулярне споживання чистої питної води оптимізує метаболізм в організмі людини і сприяє нормалізації ваги.
Також вода є основним середовищем для протікання всіх обмінних процесів, тому її обмеження може призвести до різних захворювань і порушень обміну речовин. Добова норма води складає 30 мл, а при активних заняттях спортом – 40 мл на 1 кг ваги. Розрахуйте свою цифру і дотримуйтеся її.
Друга типова помилка при схудненні – голодування. Дотримуватися жорсткої дієти або зовсім голодувати не так-то просто: швидше за все, ви не витримаєте і зірветеся. І відсутність сили волі тут ні при чому. Організм прагне підживлення, а боротися з фізіологією практично неможливо. Крім того, відмова від їжі не дасть довгострокового результату. Обмеження в їжі організм сприймає як сигнал лиха і починає економити енергію, сповільнюючи процес базового метаболізму. Навіть коли ви виходите з дієти, обмін речовин може не відновитися. І не забуваємо, що нестача білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів і клітковини вкрай негативно позначиться на здоров’ї.
Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою
Третя типова помилка при схудненні – виключення з раціону жирів. Здається, що все логічно: щоб схуднути, потрібно позбутися від жиру. Але все не так просто. Жири входять до складу найважливіших гормонів репродуктивної системи, сприяють засвоєнню вітамінів А, E, D, K, а також дають відчуття насичення. Звичайно, ми говоримо про корисні жири, які містяться в рибі, горіхах, рослинних маслах і сирах, а не про трансжири в тістечок і картоплі фрі. Незважаючи на те, що в жирі міститься більше калорій, ніж у вуглеводах і білках (9 проти 4), суть полягає в загальній кількості споживаних калорій. Тобто якщо ви будете споживати більше калорій, ніж витрачаєте, ви будете повніти, якщо менше – худнути.
Четверта типова помилка при схудненні – не їсти після 6. Можна сказати з упевненістю: калоріям без різниці, яка на дворі година! Варто дотримуватися тільки одного правила: вечеряти за 2-3 години перед сном! Вечеря повинна бути досить легкою. Найкраще підійдуть поєднання продуктів з високим вмістом клітковини і білка, наприклад, овочевий салат і курка або риба.
П’ята типова помилка при схудненні – вибирати виснажливі тренування. Якщо ви не займаєтеся спортом і до того ж страждаєте від надмірної ваги, то виснажливі тренування не для вас. Це загрожує зменшенням маси кісток, появою проблем з серцем і пригніченням імунної системи. Знайомство зі спортом має бути поступовим. Почніть з щоденних домашніх тренувань або піших прогулянок, запишіться в басейн. Згодом можна збільшувати інтенсивність і частоту фізичної активності.