Все про кардіотренування

Катерина

Updated on:

Кардіотренування – це тренування великих груп м’язів в аеробному режимі. Це може бути ходьба, біг, веслування, лижі, плавання і т.д.. У фітнес клубах, як правило, присутній широкий вибір кардіотренажерів: велотренажери, бігові доріжки, еліптичні тренажери, гребні тренажери, степпери.

kardiozranku

Велотренажери бувають різних типів: електричні і інерційні, з вертикальною посадкою і горизонтальні (зі спинкою). Електричні тренажери дуже відрізняються по відчуттях від справжнього велосипеда. Немає інерції – ти просто обертаєш електричний двигун.

Для того щоб тренування на велотренажері була ефективним, його необхідно правильно налаштувати “під себе”. Встань поряд з тренажером – висота сидіння повинна бути на 3-5 см нижче тазостегнової кістки. Сядь на тренажер і постав ноги на педалі. У нижній точці обертання, коли стопа паралельна підлозі, нога повинна бути зігнута в коліні на 10-15 градусів.

Бігова доріжка відмінний тренажер не тільки для любителів бігу. Точно налаштовуючи кут нахилу і швидкість, можна повністю управляти своїм пульсом. Те ж і при бігу. Рекомендуємо наступний спосіб підбору швидкості: підбери саме ту швидкість ходьби або бігу, яка максимально комфортна для тебе. Потім за допомогою регулювання кута нахилу досягни цільового пульсу. При використанні інтервального тренування підвищуй і знижуй пульс саме за допомогою кута нахилу.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Еліптичні тренажери були створені з метою мінімізувати ударну дію на коліна при заняттях з вагою власного тіла (при ходьбі і бігу такі дії все ж присутні, причому в основному при бігу, що протипоказано в разі надмірної ваги тіла і при певних травмах колінного суглоба). Заняття на еліптичному тренажері досить енергоємні, саме через використання ваги власного тіла.

Гребні тренажери виділяються тим, що задіюють більшу кількість різних груп м’язів. Однак дуже важливо правильно виконувати рух. Незважаючи на те, що рух відбувається руками, основне навантаження при правильній техніці доводиться на ноги і спину, а руки при цьому відіграють другорядну роль з точки зору зусилля.

Степпери останнім часом стали менш популярні в фітнес клубах через те, що вони сильно навантажують литкові! м’язи. Заняття на степпері нагадують ходьбу вгору по сходах. Щоб правильно працювати на степпері, потрібно! весь час залишатися у верхній частині амплітуди руху педалей, йти короткими кроками, з амплітудою кроку по вертикалі! близько 20 см.