5 звичок, які допоможуть вам набрати м’язову масу

Катерина

Updated on:

Набрати м’язову масу – одна з головних цілей тих, хто хоче зробити своє тіло сильним і рельєфним. Йдеться про обсяг тканин нашого тіла, які ми називаємо м’язами. Вони допомагають нам збільшити свою фізичну силу і витривалість.

yak-pravilno-nabrati-myazovu-masu_-poradi-po-naboru-masi

Але набрати м’язову масу не так-то просто! Це зажадає від нас безперервних зусиль і в плані фізичних навантажень, і в плані правильного харчування. Важливо розуміти, що це «довгостроковий проект», результати якого будуть строго індивідуальні (в залежності від способу життя кожної конкретної людини).

5 звичками, які допоможуть вам набрати м’язову масу

1) Складіть для себе щоденний план тренувань

Якщо ви хочете збільшити обсяг своїх м’язів, то повинні розуміти: єдиний спосіб це зробити – тренуватися щодня. Вам необхідно скласти для себе план щоденних вправ високої інтенсивності. Подібний вид фізичної активності дозволяє створювати мікротріщини в м’язових волокнах, які потім, відновлюючись, роблять м’язи більшими і сильнішими. Але, звичайно, для того, щоб цей процес проходив оптимальним чином, необхідно доповнити його збалансованою дієтою, багатою високоякісними поживними речовинами.

2) Їжте 5 або 6 разів на день, і тільки здорову їжу

Розділіть своє харчування на 5 або 6 прийомів їжі в день. Це ще одна з хороших звичок, які допоможуть вам набрати м’язову масу і підтримувати її. Це пов’язано з тим, що при частих прийомах їжі поліпшується активність метаболізму, і, як наслідок, зменшується ймовірність того, що організм буде накопичувати жир. Крім того, якщо харчуватися подібним чином, у організму завжди буде достатньо енергії, а значить, і його працездатність буде максимальною.

Читайте також: Як правильно віджиматись від підлоги (Відео)

3) Збільшіть споживання білків і вуглеводів

Білки і високоякісні вуглеводи грають провідну роль в зміцненні м’язів і збільшення їх обсягів. Ці поживні речовини забезпечують наш організм енергією, а ще вони необхідні для оптимального процесу відновлення м’язів під час тренування.

4) Збільшіть споживання води

Вода є одним з найважливіших компонентів для нашого організму, тому її достатнє вживання необхідно для того, щоб волокна і тканини м’язів залишалися в найкращому стані. Ця життєво важлива рідина бере участь в синтезі інших необхідних поживних речовин: вода допомагає транспортувати кисень в м’язи, щоб вони «працювали» без особливих труднощів. Зневоднений організм, навпаки, може втратити свою м’язову масу.

5) Висипайтеся

Гарна якість сну – одна з найважливіших умов ефективного набору м’язової маси. Під час нашого відпочинку м’язи мають можливість відновитися. В цей же час відбувається синтез білків, а цей процес сприяє секреції гормону росту. Таким чином, важливо спати не менше 7-8 годин на добу (без перерви). Тоді ніщо не завадить вам набрати м’язову масу.