Зумба, які особливості цього спорту?

Diana Litvinchuk

Зумба

Зумба — це чудовий варіант для тих, хто не любить класичний фітнес. Що може бути краще, ніж танцювальне тренування? “Танцювальна вечірка” була створена в Колумбії відомим фітнес-тренером Альберто «Бето» Пересом у 1990-х роках. Учасників заохочують рухатися в такт музиці, а не точно слідувати всім тонкощам хореографії. Так, зумба – це тренування, яке насамперед є серцево-судинною діяльністю та допомагає розвивати витривалість під час спалювання калорій. Які ще переваги та особливості зумби ви повинні знати — читайте у нашій статті!

Звідки назва Зумба?

Все просто: назву “зумба” запозичили з кубинського музичного стилю румба, оскільки ці заняття мають схожість у музичному супроводі. Музика є ключовим елементом цих занять, що й підкреслює їхню назву.

Щоб займатися зумбою мені потрібні танцювальні навички?

Ні! Вам не потрібно вміти танцювати для заняття із зумби (звичайно, якщо у вас є природний ритм, то вам буде трохи легше сприймати рухи). Не хвилюйтеся щодо цього питання, просто розважайтеся, танцюйте та покращуйте свою серцево-судинну форму!

Зумба не лише кардіотренування, вона також може покращити вашу:

  • рівновагу;
  • координацію;
  • спритність;
  • баланс;
  • покращити навички хореографії для початківців.

Як відбуваються заняття зумби?

Заняття зазвичай проводяться під латиноамериканські пісні. Спочатку ваш тренер може почати із повільної розминки, поступово посилюючи інтенсивність виконання вправ танцювального тренування та закінчуючи піснею для охолодження. Навіть якщо ви не є сильним танцюристом, така хореографія повторюється та розроблена для того, щоб її можна було розвивати, тож більшість людей легко підхопить рухи по ходу.

Яка користь від зумби?

  • Покращення фізичного здоров’я через аеробну активність (регулярні заняття зумбою покращують серцево-судинну форму, силу та гнучкість).
  • Психологічні переваги (чудовий спосіб зняти стрес і покращити настрій).

Рекомендації щодо регулярності тренування

Для отримання максимальної користі для здоров’я, рекомендується виконувати зумбу протягом 150 хвилин щотижня. Також рекомендується поєднувати заняття зумбою з іншими видами фізичних вправ для різноманітності та оптимальних результатів.

Чи корисна зумба для схуднення?

Зумба сприяє спалюванню калорій через активність танцювальних рухів, що може допомогти в процесі схуднення. Однак деякі дослідження вказують на нестачу доказів щодо ефективності зумби для схуднення, і рекомендують проведення додаткових досліджень для підтвердження цього ефекту.

Які м’язи можна опрацювати завдяки тренуванням зумби?

Зумба спрямована на тренування всього тіла, особливу увагу приділяють м’язам ніг і корпусу. Рухи з боку в бік, стрибки, кроки вперед і назад активують квадрицепси, литкові м’язи, підколінні сухожилля та сідничні м’язи. Залежно від стилю заняття та інструктора можуть включати рухи верхньою частиною тіла.

Важливо знати

Перед тим як спробувати зумбу, особливо якщо у вас є хронічні захворювання серця, високий кров’яний тиск або проблеми з опорно-руховим апаратом, як артрит, важливо бути обережним і звернутися до лікаря для консультації.

Використанні джерела:

https://www.everydayhealth.com/fitness/zumba-what-it-is-health-benefits-and-getting-started/

https://www.verywellfit.com/zumba-pros-cons-and-how-it-works-4688722