Сходження на Говерлу

DaydreamerGreen

Updated on:

shodgenja_na_goverlu_1

Ледь не кожен другий українець планував піднятись на найвищу українську горуГоверлу. Та що там планував, величезна кількість тих же українців втілила в життя цей план. Але все ж залишається ще величезна кількість молодих (і не дуже) наших земляків, що ще не побували на величній Говерлі. Якщо ви один із таких, ось вам маленький екскурс, що допоможе зробити вашу подорож вдалою.

Попри те, що висота Говерли лише трохи перевищує 2000 метрів, дістатись вершини не так вже й просто. У будь якому випадку, на своїх двох. Більше того, досить туристів, котрі з тих чи з інших причин дістались Говерли на своїх ногах дозволяють собі висміювати власників авто. Якщо почуваєтесь не в надто хорошій формі або не маєте на це часу, не піддавайтесь на провокації, адже головне – ваше власне задоволення. І все ж, піше сходження може принести багато приємностей.

Найзручнішим для туриста маршрутом до Говерли є через Ворохту, після якої тим чи іншим способом вам потрібно буде добратись до села Завоєлі, де знаходиться початок підйому на гору. Обов’язково візьміть із собою паспорт, адже на КПП вас запишуть у список, проінструктують та візьмуть гроші за вхід (так, гроші теж потрібно буде взяти із собою).

Від цього КПП до підніжжя гори – 8 кілометрів, і, в принципі, все під гору. Але поруч проїжджають автобуси, котрі можуть вас підкинути до наступної точки – спортивної бази «Заросляк», від якої і почнеться ваше сходження. Тут же я б порадив придбати вам дощовика, адже погода в карпатських горах може різко змінюватись. Дощі в карпатських горах – явище не рідкісне, тож не полініться.

Далі вам випаде нагода вибрати свій маршрут: довший чи коротший. Вибирайте довший, і не лише тому що фізично він простіший, а ще й тому, що так ви зможете побачити більше красивих краєвидів, цей маршрут миловидніший.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Під час підйому не бійтесь заблукати: це практично неможливо. Всі стежки давно прокладені, якщо ж вам все таки вдасться загубитись, не страшно, повірте, ще зустрінете купу туристів, котрі допоможуть.

Надалі вас чекатиме найважче випробування: дуже крутий підйом. Статистично непідготований турист робить 50 зупинок, підіймаючись Говерлою, підготовані туристи, звичайно, зупиняються менше. Але не тільки фізична підготовка стане вам на заваді – може завадити й ваш багаж. Якщо ви плануєте піднятись ранком і спутитись вже увечері, не беріть із собою багато речей. Досить буде пляшки води, легкого перекусу та якогось светра або легкої куртки, на випадок різкого похолодання.

Підйом не легкий, але, повірте, того вартий.