Розтяжки на тілі: причини появи і способи усунення

Катерина

Updated on:

Розтяжки на тілі – це зовнішній дефект шкірного покриву у вигляді смуг, різної довжини і ширини, які проявляється через швидкі зміни маси або обсягів тіла (різке зниження або набір ваги).

roztzhki_na_tili

Найчастіше від такої проблеми страждають молоді мами, проте деякі спортсмени також можуть стикатися з розтяжками – у них розтяжки утворюються на стегнах, внутрішнійї поверхні рук і плечовому поясі.

. . . . . .

Причини появи розтяжок на тілі

Найбільш поширеною підставою для появи розтяжок є коливання ваги і зміна рівня гормонів (підлітковий період, вагітність або застосування стероїдів).

При різкому збільшенні жирової маси розтяжки з’являються на стегнах, животі та інших “проблемних” зонах. У такому випадку шкіра сильно натягується, при цьому відбувається руйнування певних ділянок дерми (розрив дрібних судин, волокон колагену і еластину) при збереженні цілісності епідермісу.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Як позбутися розтяжок на тілі

На даний момент існує кілька перевірених методів для усунення розтяжок. Повністю позбавитися від них можна лише хірургічним шляхом, а ось зробити розтяжки менш помітними цілком можливо за допомогою різноманітних косметологічних процедур.

. . . . . .

Лікувальні мазі здатні помітно покращувати процеси вироблення колагену в дермі, впливаючи на “свіжі” розриви волокон. Важливо знати, що вагітним і годуючим матерям забороняється використовувати подібні засоби.

Хімічний пілінг. Для пілінгу застосовуються активні хімічні сполуки, які поступово видаляють відмерлі клітини. Регулярне використання пілінг-засобів сприяє омолодженню шкірного покриву.