Зараз з’явилася мода на правильне харчування і не тільки тому, що всі хочуть добре виглядати і бути здоровими, а й хочуть це показати іншим і навчити їх як робити це правильно. Але, на жаль, не кожен хто говорить, що правильно харчується робить це насправді, і він навіть про це може не здогадуватися.
У цій статті ми поговоримо про те, які ж основи повиннна знати людина переходячи на правильне харчування, а саме які шкідливі звички харчування необхідно подолати.
1) Їжа перед телевізором. Це найпоширеніша звичка, причому нас цьому вчать з дитинства: деякі мами саджають своїх зовсім маленьких діток перед телевізором (частіше під час реклами), щоб вони краще їли. І це неправильно, адже під час їжі людина повинна зосереджуватися саме на прийомі їжі, таким чином він краще стимулює виділення слини і шлункового соку, краще пережовує і таким чином сприяє гарному переварюванню і засвоєнню їжі. Від цієї звички потрібно позбутися, хоча це буває набагато важче, ніж кинути курити.
2) Не снідати. Сніданок забезпечує організм людини енергією на першу половину дня і якщо не снідати, то у людини просто не буде вистачати енергії, він не буде відчувати себе бадьоро і швидше за все буде дратівливим і з поганим настроєм.
3) Запивати їжу великою кількістю рідини. Це може бути виправдано тільки на застілля, де вживаються міцні алкогольні напої для зниження їх градуса і це за тієї умови, що такі застілля відбуваються рідко, але якщо це увійшло в звичку, то така дія сприяє поганому переварюванню їжі, так як рідина розбавляє шлунковий сік, ускладнює процес обробки їжі і її засвоєння.
Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою
4) Доводити себе до звірячого почуття голоду. Іноді люди хибно розуміють правило правильного харчування “не їсти, якщо не голодні” або їх розпорядок дня передбачає різні проміжки часу між прийомами їжі, але ж під час сильного голоду ми їмо дуже швидко, майже не пережовуємо і готові з’їсти багато, аби швидше його вгамувати, в результаті ми переїдаємо, у нас з’являється важкість у животі, нас хилить в сон, їжа погано перетравлюється, з’являються болі в животі.
. . . . . . .
5) Їсти вночі. Організм людини налаштований вночі відпочивати і зовсім не хоче їсти, а апетит вночі – це психологічний обман, тобто це не голод травного тракту, а психологічна шкідлива звичка, яка сприяє поганому травленню, відсутності почуття голоду вранці, набору зайвої ваги, так як енергія, отримана від їжі вночі, нікуди не витрачається, а відкладеться в організмі у вигляді жирової тканини.