Як правильно бігати для схуднення

Катерина

Updated on:

На перший погляд біг здається дуже простим заняттям: варто одягнути спортивний костюм, кросівки – і вперед. Насправді, це не так.

yak_pravilnobigatiszob_shudnuti

Адже, багатьом знайоме відчуття, коли через 3 хвилини занять починаєш задихатися, а ще через 3 хвилини про себе дає знати колючий біль в боці. Щоб біг приносив тільки користь і допомагав скидати ненависні кілограми, потрібно знати ряд правил.

1) Починайте бігати з 10 хвилин

Не варто встановлювати рекорди, Ви – не марафонець. Починайте тренування з 10 хвилин, додаючи раз в два дні по 5 хвилин часу. Оптимальна схема тренувань – 4 тренування в тиждень.

2) Інтервальний біг

Щоб біг допомагав зганяти жир, застосовуйте інтервальну систему тренувань. Це означає, що 50 метрів Ви йдете швидким кроком, потім 50 метрів пробігаєте і ще 50 метрів біжите так швидко, як у Вас виходить. Ідеальний час тренування: 30-40 хвилин.

3) Розігрітися перед тренуванням

Щоб тіло перейшло в фазу «спалювання жиру» перш його потрібно гарненько розігріти. Пройдіть 500-600 метрів швидким кроком. Не шкодуйте себе.

Крім того, виконайте обертальні рухи колінами: з’єднайте два коліна, покладіть на них руки і почніть рухати ними по колу. 20 раз в кожну сторону.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

4) Тренуйтеся на грунті

Для новачка найкраще бігати по грунтових доріжках. Ні в якому разі не бігайте відразу на асфальті – це найскладніше покриття для бігуна і Ваші ноги це швидко відчують.

5) Обов’язково вечеряйте і снідайте не залежно коли тренування

Щоб схуднути, через годину після бігу потрібно поснідати чи повечеряти. Не пропускайте цей прийом їжі, інакше організм почне запасатися жиром і Ваші тренування будуть марні. На вечерю їжте м’ясо або рибу і салат.

6) Вибирайте правильне взуття

Кросівки повинні бути спеціальними для бігу, що дасть меншу ймовірність пошкодити ступні.

7) Контроль пульсу

І не забувайте контролювати пульс під час бігу. Він не повинен бути вище 60-75% від максимального.