Харчування після пробіжки

Катерина

Updated on:

У житті будь-якого спортсмена часом виникають питання, пов’язані не тільки з тренуваннями, але і харчуванням. Зокрема тема, що можна їсти після пробіжки, як і раніше залишається актуальною для багатьох.

harchuvannya_pislya_bigu

Насправді, зрозуміти і визначити, що їсти після пробіжки, а від чого краще відмовитися, не так складно.

Помилки

Як відомо, з їжею людина не тільки насичує свій шлунок, але і відновлює енерговитрати. На жаль, багато охочих схуднути, недооцінюють важливість харчування під час тренувань. Зокрема, більшість з них відмовляються від їжі після 18.00 або і в кілька разів урізують свій денний раціон. Такий план харчування категорично не підходить для тих, хто займається бігом, нехай і з метою схуднення. Крім цього багато в питанні, що можна їсти після пробіжки, допускають масу помилок:

– Вживають низьку кількість білка, зосереджуючись на вуглеводах;

– Ігнорують харчування перед тренуванням;

– Відмовляються від трапези після занять спортом.

У сукупності це дає дуже негативний результат: організм погано відновлюється після занять бігом, що нерідко провокує підвищену стомлюваність, біль у м’язах і інші симптоми перетренування.

Що їсти після пробіжки

В першу чергу, харчування після тренування направлено на поповнення вуглеводів в організмі. Після інтенсивного тренування організм починає активно відновлювати запаси глікогену, які він витратив при бігу. Таке явище триває відносно недовго (близько 40-60 хвилин) і називається «вуглеводне вікно». Щоб виключити збої в обміні речовин їсти після бігу вуглеводи просто необхідно.

Читайте також: Як правильно віджиматись від підлоги (Відео)

Будь-які солодкі продукти в невеликих кількостях (шоколадний батончик, стакан соку, мед, сухофрукти або фрукти) дадуть вам необхідний заряд енергії. Проігнорувавши цей крок, ви ризикуєте значно знизити поріг витривалості, адже при дефіциті вуглеводів організм буде заповнювати енергію за рахунок м’язів.

Що можна їсти після пробіжки ще й, через який час після закінчення тренування? Повноцінно поїсти після тренування не тільки можна, а й треба. Так процес відновлення м’язів буде проходити швидше. Оптимальний час трапези – через 40-50 хвилин після пробіжки. Намагайтеся дотримуватися співвідношення білків і вуглеводів в харчуванні – 1 і 3 грами відповідно на кожен кілограм вашої ваги.