Як худнути – мотивація, ефективні тренування, правильне харчування

anna

Updated on:

yak_efektivno_hudnytu

Зайва вага та незбалансоване харчування прискорюють процеси старіння в організмі, порушують роботу серцево-судинної системи та погіршують обмін речовин. Зайва вага перешкоджає нормальній активності, що також впливає на кар’єрне зростання і можливість людини ефективно виконувати свої обов’язки.

Для того щоб схуднути та підтримувати себе у формі потрібні мотивація, ефективні тренування та правильне та систематичне харчування.

Психологічні прийоми

Мотивація. Зрозумій, для чого тобі потрібно худнути. Заряджайся прикладами відомих людей, а також кіногероїв.

Зважування. Знаючи свою точну вагу, ти можеш точно визначити зайві кілограми і поставити собі мету. Досить проводити контроль 2-3 рази на місяць, щоб розуміти, якими темпами рухатися далі.

Візуалізація. Уявляй себе в бездоганній спортивній формі, налаштовуючись на бажаний результат схуднення.

7 правил ефективного фізичного тренування

1. Краще стояти, ніж сидіти. У вертикальному положенні для підтримки тіла задіяна більша кількість м’язів, тому кілокалорії спалюються швидше. Все що можна, роби стоячи, а не сидячи.

2.Крокуй ширше, так витрачається більше енергії навіть під час прогулянки тим самих сприяєш втраченню ваги. Тільки не перестарайтеся, щоб хода не виглядала важкою і незграбною.

3.Вперед, до рекордів! Прагни до нових висот, досягаючи успіхів в спортзалі або в домашніх тренуваннях. Твій максимум – 30 віджимань? Наступного разу зроби 35. Поступові досягнення зміцнюють впевненість в собі, і не дадуть звикнути до одного і того ж навантаженні.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

4.Ліфт – марна штука. Хочеш схуднути? Твої друзі – сходинки, яким би не був поверх. Намагайся не переступати їх, у випадку для схуднення краще робити дрібні, але часті кроки.

5.Силові тренування. Вони допомагають розвинути м’язи, що важливо для прискорення спалювання калорій. Спочатку можеш поправитися через набір м’язової маси, але незабаром помітиш різке зменшення обсягів тіла.

6.Інтервальні вправи. Чергуй повільне виконання вправ з прискореним. Зміна навантаження на м’язи активує розщеплення жирів та сприяє зниженню ваги.

7. Активні ігри. Футбол, волейбол, баскетбол та інші групові розваги – хороший спосіб схуднути. Лише в якості гравця, а не вболівальника. Знайди в своєму місті групу однодумців, з якими будеш збиратися 1-2 рази в тиждень для гри. Поєднуй корисне з приємним.

14 рекомендацій правильного харчування

1.Обережно з покупками. Товари з цукром або кукурудзяним сиропом в складі потрібно виключити з свого раціону їжі однозначно! Залиш їх на полиці в магазині, взявши додому фрукти або овочі.

2. Їж з маленького посуду. Одна і та ж порція виглядає інакше в різних тарі. У великій тарілці все здається меншим, так хочеться з’їсти ще.

3.Білок – твій друг, він необхідний для побудови м’язів. До того ж близько 30% білкової їжі відразу ж перетворюється в енергію.

4.Більшість дієт – зло! Через нестачу вітамінів і мікроелементів організм отримує стрес, і відкладає запаси жиру «на чорний день».

5. Не забувай поїсти. При тривалому голодуванні починають атрофуватися тканини та порушується травлення.

6.Ніяких заборон. Якщо любиш поїсти щось заборонене, тоді виключай це блюдо з раціону повністю. Іноді можна потішити себе смакотою, але тільки зрідка, і лише в маленьких дозах.

7.Снідай щодня, щоб запустити процес метаболізму. Так ти спалиш на 73% більше калорій за день.

8.Пити, чи не пити? Коли п’єш, менше хочеться їсти. Вода втамовує помилкове відчуття голоду при нестачі вологи в клітинах.

9.Чисті зуби – це не тільки свіжість з рота, але і небажання їсти протягом декількох хвилин. Зголоднів – бери в руки щітку і зубну пасту!

10.Хліб не завжди корисний, особливо білий. Віддавай перевагу цільнозерновим продуктам або виробам з житнього борошна.

11.Правила перекусів. Не можна бути голодним, це шкідливо для шлунка. Підтримуй нормальний рівень цукру в крові, з’ївши зелене яблуко або енергетичний батончик. Забудь про бутерброди і фастфуди.

12.Пийте молоко, в ньому міститься кальцій. Він необхідний для кісток і вгамування спраги жирної їжі. Замість знежиреного вибирай 1% сир, йогурт або кефір.

13.Чи не закушуй! Кава – без цукерок, чай – без печива, алкоголь – без закусок. Саме в них містяться ворожі кілокалорії.

14.Жуй повільно, насичення приходить через 20 хвилин після поглинання оптимального обсягу продуктів. Уяви, скільки всього можна проковтнути за цей час.