Користь та шкода молока

anna

Updated on:

korust_ta_shkoda_moloka

Шкода і користь молока – тема, яка цікавить всіх людей, які піклуються про своє здоров’я. Молочна продукція містить у своєму складі безліч різних компонентів, які можуть бути шкідливими, корисними або нейтральними для організму, в залежності від особливостей самого організму і джерела молочної продукції.

Молоко – ідеальний продукт для немовлят

Напевно ви часто чули фразу про те, що молоко є досконалим продуктом для людини, адже воно багате кальцієм і вітамінами, а також запасає енергією на цілий день. Коров’яче молоко дійсно досконалий продукт, але тільки для теляти. Точно так само, як молоко матері для її дитини. До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету. Молоко є ідеальним джерелом енергії і будівельним матеріалом для швидкого зростання ссавців. Вони ще занадто маленькі, щоб вживати дорослу їжу, тому молоко є оптимальним варіантом.

Поки у немовляти не розвинена травна система і не з’явилися зубки, материнське молоко є для нього дійсно досконалої їжею. Молоко являє собою суміш спеціальних біоактивних речовин, які стимулюють зростання ссавця (в тому числі і людини), збільшують масу в кілька разів за досить короткий проміжок часу, а також забезпечує розвиток імунної системи.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Дитина народжується з недорозвиненим імунітетом, але з молоком матері вона поглинає всі відсутні компоненти. Саме з цієї точки зору молоко є досконалим продуктом.

Інгредієнти, що надходять з материнського молока сприятливо впливають тільки на організм теляти або немовляти. Але після того, як травна та імунна системи стають розвиненими, варто відлучати дитину від материнського молока. Тобто, продукти, що надходять в організм більше не приносять дитині користі. Так, в молоці багато кальцію, але варто розуміти, що калорій в ньому в два рази більше.

Користь молока

Коли компоненти, що містяться в молоці призначені дитині потрапляють у дорослий людський організм, вони стають не тільки марними, але і потенційно небезпечними. Однак, якщо в організмі існують порушення, то молоко дійсно може стати корисним продуктом для дорослої людини. Давайте розглянемо ці випадки.

Оскільки молоко багате кальцієм, то воно є продуктом номер один для людей, які страждають на остеопороз – крихкість кісток.

При боротьбі з застудою необхідні імуноглобуліни, які утворюються з білка. Тому, коли вас здолав гри молочні білки допоможуть впоратися з хворобою.

Амінокислоти, що містяться в молоці, позитивно впливають на нервову систему, так що при безсонні корисно випивати 200 мілілітрів молока за годину до сну.

Молоко здатне знизити кислотність шлункового соку, тому воно може допомогти при печії.

Воно також сприяє утворенню білків в організмі, тому спортсмени завдяки молоку можуть нарощувати м’язову масу.

Шкода молока

Якщо молоко п’є здорова людина, що не страждає ніякими розладами або захворюваннями, то в кращому випадку цей продукт є нейтральним для організму, тобто не приносить ні користі, ні шкоди. В ході досліджень британські вчені визначили категорії людей, яким пити молоко протипоказане.

Алергіки. Молочний антиген “А” може викликати свербіж, висип і навіть напад бронхіальної астми.

Люди з дефіцитом лактози. Навіть 100 мілілітрів цього напою відразу ж викликають в організмі здуття, кольки, а незабаром і рідкий стілець. Причина в дефіциті лактози в організмі, яка відповідає за переробку молочного цукру.

Люди після 50 років. У більшості людей в літньому віці розвивається атеросклероз, а молоко тільки сприяє цьому, тому що в ньому міститься кислота, яка відіграє важливу роль у розвитку хвороби. Крім того, здатність організму переробляти молоко з віком значно знижується, тому після сорока років краще обмежитися стаканчиком напою в день.

Таким чином, люди, які не страждають тими чи іншими відхиленнями можуть без побоювання пити молоко – воно не принесе їм шкоди, хіба що зайві кілограми. Але якщо організм страждає одним з розладів, перерахованих вище, то від молока краще відмовитися.