Яка користь від полуниці?

Diana Litvinchuk

Updated on:

gjkeybwa

Нарешті почався сезон смачної та соковитої полуниці! Цю ягоду можна споживати свіжою, додаючи її до салатів або десертів, а також використовувати для приготування джемів, желе тощо. Вона не лише смачна, але й дуже корисна!

Полуниця — містить багато корисних речовин, таких як вітамін C і марганець, фолієву кислоту (вітамін В9) і калій. Також ця ягода багата антиоксидантами та рослинними сполуками, які допомагають підтримувати здоров’я серця і контролювати рівень цукру в крові. Вуглеводи полуниці складаються в основному з клітковини та простих цукрів, вони мають відносно низький глікемічний індекс (відносний показник впливу вуглеводів у харчових продуктах на зміну рівня глюкози в крові) і не повинні викликати різких стрибків рівня цукру в крові.

Полуниця корисна для імунної системи

Полуниця містить велику кількість вітаміну С, який необхідний для нашого організму, оскільки наш організм не може виробляти його самостійно.

Недостатність вітаміну С в людському організму може призвести до цинги, ця хвороба супроводжується кровотечами, синцями та анемією.

Також вітамін С, який міститься у полуниці допомагає загоювати рани та має протизапальну дію. Він також покращує імунітет, забезпечуючи виробництво захисних клітин і антитіл.

Щоб забезпечити достатню кількість вітаміну С, рекомендується споживати приблизно 100-200 мг на день. Ідеальною порцією буде вісім середніх ягід полуниці, які містять 160 мг вітаміну.

Полуниця також містить клітковину та інші корисні речовини, які неможливо замінити дієтичними добавками. Дослідження показують, що полуниця може сприяти здоров’ю серця, запобігаючи різним захворюванням, таким як серцеві хвороби, інсульт та діабет.

Полуниця корисна для серця

Споживання більшої кількості полуниці має такі корисні ефекти для нашого серця:

  • Зниження рівня холестерину
  • Зниження рівня тригліцеридів

Ці корисні властивості полуниці можуть мати позитивний вплив не лише на здоров’я серця, але й на загальний стан організму

Літо — це справжній сезонний скарб корисних дарів природи для людського організму. Тож полуниця — прекрасне доповнення до здорового харчування. Ці смачні ягоди багаті на корисні речовини та мають низький рівень цукру.

Пам’ятайте, що найкращим способом вживання полуниці є її окреме споживання. Комбінування полуниці з вершками, тортом або морозивом може суттєво знизити корисні властивості цих ягід.