Яка користь малини?

Diana Litvinchuk

Updated on:

vfkbyf

Малина — це соковита та смачна ягода, який приносить не тільки задоволення від її споживання, але має численну користь для здоров’я.

Україна – лідер з вирощування малини на світовому ринку, друге місце займає Сербія і Чорногорія, третє – США. Малина має потужні цілющі властивості й допомагає запобігати розвитку багатьох захворювань завдяки тому, що в її складі міститься багато вітамінів та мінералів (кальцій, калій, мідь, залізо тощо).

Антиоксиданти

Малина може допомогти низці захворювань, адже вона має високий вміст антиоксидантів. Антиоксиданти виконують важливу роль у виведенні токсичних речовин, відомих як вільні радикали, з організму. Вільні радикали утворюються як побічні продукти метаболічних процесів в організмі, але їх накопичення може бути результатом зовнішніх факторів, таких як нездорова харчова поведінка (споживання оброблених продуктів, які містять велику кількість жирів та цукрів) та забруднення.

Цікаво, що антиоксиданти, які містяться в малині можуть сприяти здоров’ю мозку та неврологічної системи.

Вітаміни С і Е можуть допомогти захистити здатність людини мислити та запам’ятовувати інформацію, коли вона дорослішає.

Малину корисно їсти:

Малина вважається корисною при звичайній, адже вважається корисною через свій потогінний та жарознижувальний ефект.

  • при нефриті
  • захворюванні нирок
  • подагрі
  • атеросклерозі
  • хворобах шлунково-кишкового тракту
  • недокрів’ї
  • гіпертонії

Користь малини для зниження ризику серцево-судинних захворювань

Дослідження підтверджують, що антоціани — одна з груп флавоноїдів, які містяться в малині, мають потенційні протизапальні властивості. Тобто малина може бути корисною у забезпеченні необхідного рівня калію та антиоксидантів, що сприяють здоров’ю серця і запобігають серцево-судинним захворюванням.

Здорове травлення

Малина містить велику кількість клітковини та води, що сприяє здоровому функціонуванню кишківника і допомагає запобігти запорам.

Збільшення споживання клітковини також корисно для:

Клітковина є важливою складовою здорового харчування. Клітковина малини корисна:

  • Управління артеріальним тиском.
  • Зниження рівня холестерину.
  • Підтримки втрати ваги.

Здоров’я очей

Малина є ефективним фільтром для шкідливого синього світла. Поїдання малини може бути корисним для підтримки здорового зору завдяки її вмісту клітковини та антиоксидантів.

Узагальнення користі малини:

Малина, як і інші ягоди, містить вітаміни, мінерали, клітковину та антиоксиданти — все це несе за собою величезну користь для нашого здоров’я. Ця ягода чудово підійде для збалансованої та поживної дієти.

Пам’ятайте, що звичайна свіжа малина буде набагато для вас кориснішою, ніж оброблені малинові десерти, варення та страви, що містять вершки та цукор.