Завантаження. Будь ласка, зачекайте...

Найцікавіші факти про м'язи


Всього в людському організмі налічується від 640 до 850 м'язів. Під час простої ходьби організм задіює до 200 м'язів. myazi_fakti.jpg (60.07 Kb)

Найвитриваліший м'яз людини - серце. Найкоротший - стременцевий (він напружує барабанну перетинку в вусі), його довжина - 1,27 міліметра. Найдовший м'яз людського тіла - кравецький. З приводу того, який м'яз організму найсильніший, можна зустріти різні думки. Часто кажуть, що найпотужніший м'яз - мова, але мова складається з декількох м'язів, тому ця точка зору є помилковою.

Дуже сильними є жувальні м'язи (сила їхнього тиску може досягати 100 кілограмів), а також ікри і сідничні м'язи.

М'язи людини не однакові. Тому і тренувати їх потрібно по-різному, і час на відновлення і різних груп м'язів відрізняється. Найшвидше відновлюються трицепси, найповільніше - м'язи спини. Повне відновлення м'язів відбувається тільки через 48 годин після інтенсивних навантажень.

Читайте також: Street workout - молодіжний вуличний спорт

Тренування м'язів впливає не тільки на саму людину, а й на його гени. У них відбуваються модифікації, які в подальшому допомагають м'язовим волокнам бути готовими до нових навантажень. Для того, щоб це довести або спростувати вчені набрали фокусну групу з 20 добровольців і провели з ними 20-хвилинне аеробне навантаження на велотренажері. Після дослідження у випробовуваних була взята біопсія квадріцепсів, щоб подивитися, як змінилися гени в їх клітинах. Виявилося, що фізичне навантаження активізує гени, пов'язані з м'язами. Це пояснюється тим, що клітини зберігають ДНК за допомогою метилових груп. Якщо їх видалити, інформація гена перетворюється в ензими і протеїни, які необхідні для спалювання калорій, набору м'язової маси і споживання кисню.

М'язи не вічні. Після 40 років вони починають активно спалюватися, в рік людина починає втрачати від 2 до 3 відсотків м'язової тканини, після 60 років - до 5%. Тому тренування в зрілому віці не менш важливі, ніж в молодості.


Підтримайте Prostoinfo.com! Become a Patron!Про здоров'я

Схожі публікації