Чому ЧСС (частота серцевих скорочень) так важлива? Тому, що це частота, з якою здійснює роботу ваше серце. І від цієї частоти залежить багато – здоров’я, прогрес в тренувальній процесі, результати схуднення і т.д.
Для того, щоб заняття спортом були максимально ефективними і не несли шкоду вашому організму, слід контролювати частоту серцевих скорочень.
У стані спокою пульс людини варіюється в межах від 60 до 90 ударів в хвилину, максимальна ЧСС у всіх різна. Тому, якщо вам стверджують, що для того, щоб скинути вагу, ви повинні тримати пульс при кардіо-тренування не менше 140 ударів за хвилину – не слухайте.
. . . .
Для того, щоб зрозуміти в якій зоні пульсу потрібно проводити тренувальне навантаження для максимально ефективного схуднення, розглянемо детально схему розрахунку.
Максимальна ЧСС – це максимально прийнятний пульс, який дорівнює – 220 відняти ваш вік. Все, що більше цього значення – не припустимо, при таких цифрах ваш організм просто не здатний працювати, або буде знаходитися в режимі зносу, що може спричинити проблеми з серцево-судинною системою.
Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт
Коли відомий максимум ЧСС, можна розробити певний коридор – зону пульсу – при якому кисень в м’язові волокна буде доставлятися максимально ефективно. Якщо говорити простіше, то коли всі вуглеводи з м’язових тканин, а так само з печінки будуть розщеплюватися, після і самі жири.
Межі такого коридору, теж легко знайти: нижня 60% від максимального, верхня – 80%.
Крім того, що пульсовий коридор має два кордони, потрібно знати, що він так само має два показники.
Перший – пульс в зоні від 60 до 70% від максимуму, оптимальний для спалювання жирів. З таким пульсом потрібно проводити кардіо-тренування не менше години.
Другий – пульс в зоні від 70 до 80% від максимально допустимого, ефективний для аеробних навантажень, які тренують витривалість і силу.
Що відбувається, коли ви залишаєте пульсову зону? Організм переходить в режим анаеробних навантажень, простіше кажучи, силових тренувань, при яких так само виробляється енергія, тільки без участі кисню, отже, жир не горить.