Донедавна цю рослину більшість країн вважали звичайним бур’яном.Проте Італія стала першою, хто почав додавати руколу у свою їжу. Рукола є хрестоцвітним овочем, схожим до броколі та листової капусти. Листя має пряний смак, схожим до перцю, який з віком стає більш гірким. Яка користь від руколи?
Компоненти цієї рослини несуть величезну користь для людського організму. Листочки руколи містять: клітковину, сахариди, насичені жирні кислоти, ефірні олії, флавоноїди, алкалоїди, органічні кислоти (зокрема лінолеву, олеїнову, ерукову), дубильні речовини, глікозиди, вітаміни С, А, К, Е та групи B мінерали, макромікроелементи, в тому числі немало йоду. Тож, якщо додавати цю рослину у ваші улюблені страви, то ваша їжа стане набагато кориснішою та оздоровчою. Калорійність: лише 25-30 кілокалорій у 100 грамах.
Рукола та користь у перетравленні
Рукола добре допомагає перетравлювати важку їжу у нашому організмі. Як саме її харчові волокна та клітковина впливає на процеси травлення:
- значно підвищується вироблення шлункового соку;
- посилюється перистальтика кишківника;
- прискорюється процес перетравлення їжі (ця рослина ефективно бореться з пошкодженнями стінок шлунка, значно зменшує та запобігає утворенню нових виразок);
- прискорює обмінні процеси
Також ця рослина піде у користь для тих, хто хоче схуднути, адже вона допомагає активізувати спалювання жирів в нашому оргазмі, а також корисна у збільшенні витрат енергії.
Рукола та кровоносна система
Рукола корисна для нашої кровоносної системи тим, що вона є, ніби вагами, які допомагають співвідносити холестерин у правильній дозі. Також рослина допомагає нашим судинним стінкам зміцнюватися.
Для тих, хто дбає про активність свого статевого життя, можуть бути впевненими у наступному факті, що компоненти цієї корисної трави стимулюють наш кровообіг та посилюють енергетичний обмін.
Цікаво, що завдяки високому вмісту фітонцидів та ефірних олій, які ефективно борються з вірусами та бактеріями — руколу можна вважати природним антисептиком. Користь такого “антисептика” допоможе вам швидше впоратися із застудою та кашлем. Також подрібнене листя можна прикладати до нагнійних уражень шкіри, які прискорять її заживлення.
Рукола також корисна тим, що допомагає нормалізувати водно-сольовий баланс, вивести надлишок рідини, різні шкідливі токсини та шлаки, тобто рукола є чудовим засобом для очищення нашого організму.
АЛЕ, якщо ви маєте у нирках камінці, то повинні споживати її обережно, щоб не спровокувати напад ниркової кольки.
Протипоказання
Якщо ви маєте харчову алергію або хворієте на сечокам’яну хворобу, то вам варто відмовитися від вживання руколи. Також, мами, які годують дітей власним молоком, повинні взяти до уваги, що рослина змінює смак молока.
Як використовувати руколу?
Незвичайний гострувато-пряний смак руколи та особливо її тонкий аромат добре комбінуються з іншими овочами в салатах. Ця рослина підійде до перших страви або до тушкованих овочевих гарнірів. Листя руколи — чудовий гарнір до м’ясних і рибних страв, та непогана прикраса для бутербродів. Часто руколу кладуть на щойно спечену піцу. Експериментуйте!