Користь баклажанів для вашого здоров’я

Diana Litvinchuk

Updated on:

baklazhani

Баклажан — це овоч, який багатий поживними речовинами, а саме містить клітковину, вітаміни та мінерали. Він належить до сімейства пасльонових і використовуються в багатьох різних стравах по всьому світу. Цей овоч має забарвлення незвичайного фіолетового кольору, хоча їх часто вважають овочами, технічно вони є фруктами, оскільки баклажани ростуть із квіткової рослини та містять насіння.

Батьківщиною баклажану вважається Індія. Взагалі, існує легенда про одного із турецьких імамів, який, коли вперше скуштував баклажан — втратив свідомість від смаку майстерно приготовленого фіолетового овочу. Ще один цікавий факт про те, що в Греції баклажан вважали «яблуком сказу» і вірили, що вживання його у їжу приведе до божевілля.

Розрізняють багато видів баклажанів, які відрізняються за розміром і кольором. Найчастіше цей овоч зустрічається із темно-фіолетовою шкіркою, проте вони можуть бути червоними, зеленими або навіть чорними.

На які поживні речовини багаті баклажани?

Баклажани багаті на ніацин, магній і мідь. Також вони містять корисну клітковину, розчинні цукри, пектин, білки, калій, кальцій, фосфор, залізо, магній, натрій, вітаміни С, В1, В2, В5, РР. Через вміст нікотинової кислоти, кинути курити стане легше, адже організм курця краще переноситиме нікотинове голодування. Звичайно, що це діятиме лише за умови щоденного вживання баклажана у ваш раціон.

Також цей овоч дуже хороший помічник у дієтичному харчуванні.

Всього 28 ккал на 100 г. Саме клітковина баклажана допомагає виводити людському організму зайву рідину разом зі шлаками. Варто не забувати про той факт, якщо ви хочете худнути, баклажан вбирає в себе багато олії під час його смаження, тому краще їх вживати запеченими або тушкованими. Також люди літнього віку обов’язково мусять включити баклажан у свій раціон, бо він допомагає боротися з атеросклерозом, остеохондрозом та остеопорозом, а також зміцнює кістки.

Не рекомендується вживати перезрілі плоди баклажана, бо в них міститься велика кількість соланіну, яким можна отруїтися (симптоми: задишка, коліки, нудота). Чиста вода допоможе очистити ваш організм від соланіну.

Звичайно, що баклажани приносять користь організму за умови правильного приготування. Перед приготуванням потрібно нарізані баклажани посолити та залишити їх томитися на 30 хв. Потім злити сік і добре промити, таким чином, вийде вся гіркота.