Живіт без жиру – мета більшості людей, які відвідують тренажерний зал. Варто відразу обумовити той факт, що позбутися від жиру повністю не вийде. Організму необхідний запас жирових відкладень для підтримки функціонування. Для чоловіків оптимальним є 10-15%, для жінок – 20-25%.
Чому жир відкладається на животі? Традиційно живіт і сідниці є проблемними зонами. Жіночий організм створений для відтворення роду, і в цих областях тіло накопичує необхідні елементи на випадок вагітності. У чоловіків причиною появи «животика» в 90% випадках є гормональний збій – як тільки кількість тестостерону зменшується, кількість жіночого гормону естрогену зростає, і на підсумок організм перебудовується під нові параметри. Жир внизу живота, на стегнах і сідницях з’являється швидше, оскільки його склад відрізняється від інших типів жиру, і тілу простіше запасати саме його.
Харчування при боротьбі з жиром на животі. Зміна раціону – ключ до успіху в схудненні. Якщо вам хочеться прибрати м’які боки, зробити живіт плоским, а тіло підтягнутим, то починати доведеться з харчування. Незважаючи на величезну кількість дієтологів, професійні інструктори і медики не рекомендують сідати на дієти. Вони більше нагадують замкнене коло: ви скинете пару кілограмів, але через місяць наберете в два рази більше. Ідеальним варіантом є зміна харчових звичок. Ось кілька рекомендацій: ваш раціон повинен складатися з продуктів з низьким глікемічним індексом, щоб скачки цукру в крові не були такими частими; загальну норму калорій на день слід розрахувати за допомогою онлайн -калькулятора;
Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт
Чи потрібно тренуватися? Відповідь позитивна – тренуватися потрібно, але при цьому варто пам’ятати кілька важливих правил. По-перше, щоденні скручування не гарантують вам плоский живіт. Насправді, вони тільки збільшать обсяг талії і низ живота, тому що ви накачаєте м’язи, але вони будуть приховані шаром жиру. По-друге, і силові і кардіо-навантаження корисні при боротьбі з ліпідними відкладеннями. Ви витратите енергію, але при аеробних заняттях – під час тренінгу, а при силових – після. І, нарешті, заняття спортом покликані запустити процес спалювання жирів і привести в тонус шкіру і м’язи, але без зміни харчування домогтися плоского живота не вийде.