Як стимулювати викиди гормону росту

Катерина

Updated on:

Гормон росту підсилює синтез м’язових волокон і зменшує метаболічнt руйнування м’язових волокон.

gormonrostu1

Крім цього, він здатний збільшувати ріст тіла в довжину, зміцнювати зв’язки і сухожилля, підвищувати рівень глюкози в крові в низьковуглеводних умовах, зміцнювати імунну систему, омолоджувати організм.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Найбільший сплеск гормону росту спостерігається в період сну, особливо в проміжку часу з 24:00 до 03:00 (тому з точки зору гормональної секреції, в цей відрізок нічного часу особливо рекомендується спати).

В нічний час секреція гормону росту на висоті, що підсилює м’язовий анаболізм (а також зростання тіла в довжину в молоді роки). У той же час, під впливом секреції гормону росту основний енергообмін здійснюється за рахунок жирів, а не вуглеводів і білків (як вдень). Тому нічний катаболізм спостерігається лише в жировій тканині. Вночі м’язи харчуються жирними кислотами з жирових запасів, які не дають м’язовим волокнам руйнуватися.

Гормон росту стимулюється білковим харчуванням. Чим більше білків, тим вище виробництво гормону. Тому не варто вживати швидливі вуглеводи і жирну їжу перед сном, коли очікується сплеск даного гормону.

tilomriya

Синтез гормону росту посилюється за допомогою тренувань з навантаженнями. В принципі, будь-яка інтенсивна фізична робота здатна збільшити викид даного гормону. Варто не забувати і про те, що тривалі тренування пригнічують секрецію будь-яких анаболічних гормонів, в тому числі і гормон росту. Тому не варто тренуватися більше години, особливо якщо у вас знижений рівень даного гормону.

Секреція гормону росту залежить від віку. У віці до 20-25 років вона максимальна. Далі відзначається поступове падіння секреції цього гормону. Знижений рівень гормону росту в старшому віці – одна з причин появи зайвої ваги і поступової дистрофії м’язових волокон.

Висновок

Сон, харчування та тренування є найважливішими факторами активної секреції гормону росту. Підвищений гормональний фон – це запорука м’язового анаболізму і відсутності м’язового катаболізму.