Чи корисно займатися фітнесом в літньому віці

Катерина

Updated on:

Заняття фітнесом вже давно довели свою високу ефективність і кількість відвідувачів фітнес-клубів і спортзалів стає дедалі більше. Найцікавіше, що ті, хто активно займається фітнесом, знаходяться в дуже різних вікових категоріях і в залах можна зустріти навіть дітей і літніх людей.

fiines_dlya_pohilogo_viku

Питання, до якого віку можна продовжувати заняття фітнесом і чим це взагалі може загрожувати досить популярне. Безумовно, велику роль відіграє фізичний стан людини, адже є і такі, хто в сорок років через погану фізичну форму вже не в змозі зробити навіть легку пробіжку, не кажучи вже про серйозні тренування.

Причини можуть бути різними і далеко не завжди це лінь і небажання працювати над собою, адже можуть бути і якісь захворювання. І ось тут ми підходимо до другого фактору, що впливає на те, чи можна людині займатися фітнесом і чи не може це йому нашкодити. Перш ніж йти в зал, бажано проконсультуватися з лікарем і пройти медичне обстеження. У людини можуть бути якісь приховані захворювання, які в звичайному стані не дуже проявляються, а ось значне фізичне навантаження, може позначитися дуже негативно.

Купуючи абонемент на заняття фітнесом людям бажано показати тренеру висновки лікарів, з тим, щоб він у разі потреби міг розробити програму вправ. Адже існують комплекси вправ для різних груп м’язів і фахівцям видніше, які з них краще використовувати на початковій стадії занять.

Важливо розуміти, що крім необхідного фізичного навантаження, фітнес в літньому віці забезпечує і позитивний емоційний фон, що також грає велику роль. Головне, правильно підібрати і поступово увійти в режим тренувань і займатися регулярно, незалежно від пори року або власного настрою. Найкраще займатися в групі, але тільки після того як буде досягнутий необхідний результат індивідуальних занять, адже в групі даються загальні вправи і необхідно їх виконувати.

fitnesdlyapohilogoviku2

Тренування повинні поєднуватися з правильним харчуванням і з цього приводу можна проконсультуватися з фахівцями дієтологами. Найголовніше полягає в тому, що і в літньому віці займатися можна і потрібно і позитивний ефект від цього обов’язково буде.