6 видів спорту для дітей від 0 до 5 років

Катерина

Updated on:

sport

Існує безліч видів спорту та спортивних розваг. Ми розкажемо про ті, які найкраще підійдуть для дітей віком від 0 до 5 років.

Танці

Танцювальних напрямків існує безліч, а тому ви з дитиною зможете вибрати той гурток, який вам більше до душі. Віддавати дитину в танцювальний гурток можна у віці 3-4 років. Для діток цього віку заняття повинні проводитися два рази на тиждень тривалістю по 30 хв кожна. Програма максимально спрощена для діточок наймолодшого віку, тому заняття не принесуть вашій дитині зайвої перевтоми або травматизму. Заняття танцями допомагають сформувати гарну поставу, розвивають пластику, тренують почуття ритму і навіть здатні зміцнити дихальну систему. Саме тому їх рекомендують діткам зі сколіозом або надлишковою вагою.

tanci1

Гімнастика

Розрізняють два види гімнастики – художню і спортивну. Перша більше сподобається дівчаткам, адже вона вчить граціозно звертатися зі стрічкою, м’ячем та обручем. Спортивна гімнастика має на увазі вправи на кільцях, брусах, батуті, а тому більше підходить хлопчикам. Займатися гімнастикою діти можуть вже з 3-4 років. Для багатьох вона стане рідною, оскільки в цьому віці тіло дитини ще не втратило природну гнучкість. В процесі занять працюють всі групи м’язів, що позитивно позначиться на подальших спортивних досягненнях. Рекомендована гімнастика діткам, які мають проблеми з хребтом. При всіх позитивних якостях на таких заняттях присутній ризик травматизму, особливо це стосується спортивної гімнастики.

gimnastika_1

Батут

Таке спортивна розвага є корисним заняттям для всього дитячого організму. Вікових обмежень тут немає. Дитині можна дозволяти стрибати на батуті з того часу, як він став впевнено стояти на ногах. Стрибки на батуті сприяють розвитку м’язів всіх груп, в тому числі і в дихальній системі організму. Крім того, вони розвивають координацію рухів і, як наслідок, допомагають поліпшити діяльність системи кровообігу і шлунково-кишкового тракту.

batut_1

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Велосипед

Вчити кататися на велосипеді можна починати в два роки. У цьому віці дитина ще не може повноцінно тримати рівновагу, тому вибираємо для нього 3-колісний велосипед, який за своїми габаритними розмірами буде повністю підходити дитині. Переходити на 2-колісну версію можна приблизно в 4 роки, коли малюк вже стане справжнім гонщиком на своєму залізному другу. Плюсів у такого проведення часу безліч. Їзда на велосипеді не тільки розвиває вестибулярний апарат, розвиває швидку реакцію і підвищує загальну витривалість, але і розвиває м’язи ніг, зміцнює серцевий м’яз і здатна нормалізувати обмін речовин.

velosiped1

Плавання

Вчити триматися на воді можна вже з перших тижнів життя. Бажано, щоб заняття проводили не батьки, а фахівці. Саме вони зможуть навчити вашу дитину правильному диханню і положення тіла. Цей вид спорту рекомендований дітям з таким проблемами, як сколіоз і ожиріння. Але крім того плавання здатне зміцнити імунітет і серцево-судинну систему.

plavannya

Бойові мистецтва

Найбільш популярні такі секції: карате, дзюдо, самбо, бокс. У віці 4 років дітворі викладають тільки ази обраної техніки. В основі навчання – вправи на розтяжку і загальне зміцнення м’язів. Повноцінні заняття бойовими мистецтвами рекомендується починати не раніше, ніж з 12 років. Техніка східних бойових мистецтв спрямована на постановку правильного дихання, техніці захисту, привчає до дисципліни, розвиває точність рухів, координації, спритності і гнучкості. Єдиний мінус таких занять – можливі травми.

boks_4