Типові помилки в тренуваннях ніг і сідниць

Катерина

Updated on:

Саме жінки і дівчата намагаються приділити належну увагу своїм сідницям і стегнам на тренуваннях. Але не всі дівчата виконують такі вправи. Ми пропонуємо ознайомитися з помилками, які найчастіше зустрічаються при тренуванні ніг і сідниць.

5pomiloksidnic

Відсутність базових вправ для ніг

Фізичні вправи стимулюють скорочення жирової маси всього тіла, а не окремих його частин. Ви не зможете схуднути лише в тих місцях, де вважаєте це за потрібне. Базові вправи – головне в боротьбі з підшкірним жиром в проблемних місцях. Такі вправи є складними рухами, а значить, вони опрацьовують цілі групи м’язів. Ваше завдання – це включення в свою програму тренувань базових вправ, таких як присідання зі штангою, станова тяга на прямих ногах, жим ногами в тренажері, випади зі штангою на спині. Якщо хочете в подальшому мати підтягнуті ноги і сідниці, вам доведеться це освоїти.

Неправильна техніка

Навіть якщо ви вирішили включити в своє тренування базові вправи, не всім це вдається зробити правильно без допомоги професіонала. Типові помилки – це невміння утримувати спину прямою, відсутність контрольованої траєкторії колінних суглобів і неправильне дихання в процесі виконання вправ.

Ігнорування самого тренування ніг

У залі часто доводиться зустрічати дівчат і жінок, у яких повністю відсутній план тренувального процесу. Вони просто приходять випробувати всі тренажери відразу і при цьому думають, що чим більше, тим краще. Жінки наполегливо продовжують тренувати свої м’язи ізольованими вправами: розгинання, зведення, відведення ніг в тренажерах і т.д. Але чомусь не замислюються над тим, що ж потрібно нашим ніжкам, стегнам і сідницям, щоб їх форми наблизилися до досконалості.

М’язи ніг умовно діляться на чотири основні групи:

  • – Сідниці
  • -Передня група стегна
  • -Задня група стегна
  • -М’зи гомілки

Для гармонійного розвитку нижньої частини тіла необхідно тренувати і зміцнювати всі групи м’язів цієї області. Незбалансований підхід до тренінгу м’язів сідниць, стегон і гомілок може привести до дисбалансу і ослаблення окремих груп м’язів. Це може сприяти виникненню негативних змін в організмі і привести до травм під час тренувань.

5pomiloksidnic2

Надто часті тренування ніг

Якщо у вас немає ні досвіду в тренуваннях, ні знайомого досвідченого тренера, то, можливо, ви навіть не в курсі, чому втомленим після тренування м’язів необхідно близько трьох діб для відновлення. Якщо ви тренуєтеся щодня, не даючи м’язам відпочинок, вони ніколи не придбають бажаних форм і тонусу.

Не слід забувати, що все тіло людини працює як єдиний механізм, і, тренуючи м’язи ніг, ви навантажуєте не тільки їх, але і супутні м’язи, які опосередковано беруть участь в роботі на згинання та розгинання колінних і тазостегнових суглобів. Відпочинок не менш важливий для результату.

Відсутність періодизації тренувального процесу

При одноманітних тренуваннях відбувається адаптація м’язових волокон, внаслідок цього м’язи стають несприйнятливими до одних і тих же вправ. Тому важливо пам’ятати, що успіх залежить від застосування різних принципів тренувань і контролю пульсових зон.

Таким чином, складання правильної програми тренувань, що включає всі м’язові групи, систематичне застосування базових вправ, наявність правильної техніки – це найкоротший шлях до пружних сідниць і струнких ніг.