Робота за кордоном: чому українці обирають такий варіант заробітку?

fersht

Updated on:

Подорожі

Сьогодні за кордоном працюють більше 9 млн українців, які прагнуть розширити свої можливості кар’єрного зростання, отримувати достойну зарплату та пожити в іншій країні. Така робота — завжди цікавий і корисний досвід. На сервісі OLX Робота вакансій для таких людей досить багато, тому обирати є з чого. Але які переваги цього кроку?

prostorobota

Український ринок праці та його проблеми

Сьогодні робота в Німеччині чи іншій країні Європи приваблює багатьох українців. Але чому не шукати вакансії у себе? Зараз в нашій країні досить популярними залишаються пропозиції в деяких сферах (медичній, технічній). Але лише у 2020 році, за даними Державної служби зайнятості, кількість безробітних склала біля 2 млн людей. А якщо брати до уваги соціальні опитування, то ця цифра зростає до 4 млн.

Такі результати не можуть втішити. Саме тому більшість українців намагаються знайти достойну роботу за кордоном з хорошою заробітною платою.

Плюси роботи в іншій країні

В більшості країн Європи навіть неспеціалізована праця оплачується набагато вище, ніж в Україні. А якщо у вас є кваліфікація, вища освіта за спеціальністю та досвід роботи на такій посаді, можете претендувати на непоганий дохід. Говорячи про інші плюси, варто виокремити:

  • хороші умови, щоб зростати в професійному плані;
  • високу заробітну плату (наприклад, в сусідній Польщі середня плата становить 600 доларів);
  • можливість швидко вивчити іноземну мову чи підтягнути свій рівень — ви будете спілкуватися з іноземцями, тому розмовна мова вивчиться досить швидко);
  • отримання культурного досвіду від європейців — ви познайомитеся з іншими традиціями, побачите історичні та культурні пам’ятки, європейські міста;
  • медичні послуги високого рівня.

Крім того, спеціалісти, які вже давно працюють за кордоном, мають можливість отримати документ для постійного проживання. З часом це дозволить отримати і громадянство.

Звичайно, на переїзд за кордон, навіть на невеликий термін, потрібно наважитися, адже доведеться розлучитися з друзями та сім’єю. Це досить складний процес у психологічному плані, тому не всім підходить робота в іншій країні.

Проте якщо для вас можливість отримувати високу заробітну плату та в майбутньому переїхати жити за кордон є важливішою, це швидко нівелює будь-які мінуси.