Чому росте живіт

Катерина

Updated on:

Досить часто виникає багато питань з приводу живота, і як від нього позбутися. Ми вирішили написати розібратися з цим питанням, ну і як з ним боротися.

chomu_roste_zhivit

Жир дозволяє людині пережити холодну пору року. Відкладення жиру – цілком нормальний процес, головне, не набрати його понад норму. Який же механізм відкладення жиру? По-перше, це, звичайно, надмірне споживання вуглеводів, особливо швидких (цукру). У нашому організмі немає великих депо для зберігання вуглеводів. У вигляді глікогену в м’язах зберігається всього близько 60-80г вуглеводів, стільки ж і в печінці, інша ж частина спожитих вуглеводів переробляється і осідає в нашому організмі у вигляді жиру.

Також, велика кількість спожитих жирів впливає на відкладення жиру. В 100г жирів міститься аж 900 кал! Їх відкласти нашому організму в жир ще простіше, ніж вуглеводи. Процес розщеплення жирів дуже складний, та й як енергія жиру використовується в останню чергу, тому, що отримати енергію з білків і вуглеводів набагато простіше. Ну і в будь-якому випадку, якщо ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте, то надлишок енергії буде відкладений в організмі саме у вигляді жиру.

Тепер давайте розберемося, де ж цей жир осідає. Жир відкладається як в шкірно-жировій клітковині, яка знаходиться під нашою шкірою, так і всередині, на всіх наших органах. Це називається вісцеральний жир. Це саме черевної жир, який показує на ступінь ожиріння всіх внутрішніх органів і говорить про подальшу загрозу серцево-судинних захворювань, тромбозів, варикозного розширення вен, інфарктів і інсультів. Цей жир знаходиться під стінкою черевного преса і як би виштовхує живіт вперед.

Ніякі ‘качання’ преса, природно позбутися живота вам не допоможуть. Для того, щоб позбутися від підшкірного і внутрішнього жиру, і відповідно, живота, необхідно зробити так, щоб цей жир почав згоряти, а горить жир в мітохондріях наших м’язів під впливом кисню. Для того, щоб кисень потрапив в наш організм, необхідні кардіо-навантаження з частотою пульсу близько 75% від максимального.

Дивіться також: Як робити розминку перед пробіжкою

Також, потрібно скоротити або зупинити відкладення самого жиру. Для цього, необхідно скорочення до мінімуму або повне виключення швидких вуглеводів, цукрів, мучного і тд, і так само, скорочення споживання жирів. Спробуйте розкласти по поличках і подивитися на все, що ви їсте. Порахуйте споживання калорій і жирів і скоректуйте харчування, якщо необхідно.

Час кардіо має бути не менше 40хв, тому, що в перші 20хв у вас згорають тільки вуглеводи у вигляді глікогену, а тільки потім починають згоряти жири. Звичайно, чим більше ви собі вже ‘наїли’ живіт, тим більше часу вам знадобиться на його зменшення, але всі рецепти вже давно відомі, чарівних таблеток, які допомагають позбутися від живота за добу ще немає, тому головне, запастися терпінням, докласти зусиль, і тоді все вийде.