Чи корисна ходьба для вас?

Diana Litvinchuk

Переваги ходьби

Ходьба – корисна фізична активність для будь-якого віку та рівня підготовки, яка має численні переваги для здоров’я. Ця активність може не лише допомогти у профілактиці різних захворювань, а й сприяти подовженню життя.

Ходьба легко вбудовується у щоденний розпорядок. Вам потрібна лише стійка пара кросівок, щоб розпочати. Детальніше про переваги ходьби читайте далі.

Калорії та їх спалювання за допомогою прогулянки пішки

Ходьба є засобом спалювання калорій, що може сприяти підтримці або зниженню ваги.

Фактична кількість спалених калорій залежить від:

  • Темпу ходьби
  • Пройденої дистанції
  • Рельєфу місцевості (підйом на гору сприяє більшому спаленню)
  • Вашої ваги
  • Використовуйте калькулятор калорій для точного розрахунку та спирайтеся на цю діаграму для оцінки.

Зміцнення м’язів серця

Прогулянка протягом 30 хвилин протягом п’яти днів на тиждень може знизити ризик ішемічної хвороби серця на 19%. Збільшення тривалості або дистанції ще більше підвищить ці показники.

Зниження рівня цукру в крові  

Коротка хода після їди може позитивно впливати на рівень цукру в крові. Навіть 15-хвилинні прогулянки після їди можуть більше впливати на рівень цукру в крові, ніж триваліше ходіння в інший час дня. 

Зниження болю у суглобах 

Також переваги ходьби має потенціал сприяти захисту суглобів, таких як коліна та стегна. Це стосується того, що вона сприяє змазуванню та зміцненню м’язів, які підтримують суглоби. Також для людей, що стикаються з артритом, ходьба може бути корисною, зменшуючи біль. Проходження від 5 до 6 миль щотижня також може допомогти у профілактиці артриту.

Збільшення енергії 

Прогулянка може бути ефективнішою за чашку кави, коли ви втомлені. Вона підвищує кисневий потік у тілі та підвищує рівень гормонів, таких як кортизол, адреналін і норадреналін, що сприяють підвищенню енергії.

Під час ходьби ваш настрій може покращитися

Ходьба позитивно впливає на психічне здоров’я. Вона знижує рівень тривоги, депресії та негативних думок, підвищує самопочуття і зменшує симптоми соціальної ізоляції. Для відчуття цих позитивних аспектів варто приділяти 30 хвилин на швидку ходьбу або іншу помірну фізичну активність.

Ходьба зміцнює м’язи ніг

Ходьба допомагає у зміцненні м’язів ніг. Для покращення міцності, обирайте місцевість з горбистою поверхнею, використовуйте бігову доріжку з нахилом або шукайте маршрути зі сходами. Поєднуйте ходьбу з іншими видами тренувань, такими як велосипед, біг підтюпцем, та вправи для ніг, наприклад, присідання, випади та скручування. Це допомагає додатково укріпити та зміцнити м’язи ніг.

Прогулянки — Стимуляція творчості

Ходьба сприяє чистоті думок і сприяє творчому мисленню. Спробуйте ініціювати пішу зустріч з колегами наступного разу, коли ви застрягнете над проблемою на роботі.