Харчування та переваги лосося для здоров’я

Diana Litvinchuk

Користь лосося

Одним із найпоживніших продуктів є риба, особливо лосось. Лосось — це досить поширений тип жирної риби, який не лише збагачений поживними речовинами, але й може знизити рівень ризику деяких захворювань. Які ще переваги має для здоров’я лосось — читайте у нашій статті!

Користь лосося для здоров’я:

1. Багатий на омега-3 жирні кислоти

Порція лосося вагою 100 грамів містить 2,3 грама омега-3 жирних кислот. Омега-3 жири є незамінними й повинні надходити з їжею, оскільки організм не може їх виробляти. Рекомендована добова норма для дорослих становить 250-1000 мг. Саме ця жирна кислота корисна для нашого організму тим, що може зменшувати запалення, знижувати кров’яний тиск і зменшувати фактори ризику захворювань.

2.Джерело білка

Ваш організм потребує білка для загоєння після травм, захисту здоров’я кісток і запобігання втраті м’язів. Лосось містить 22-25 грамів білка на порцію вагою 100 грамів.

3.Високий вміст вітаміну В

Лосось є чудовим джерелом кількох вітамінів групи B, які необхідні організму для вироблення енергії, контролю запалення та захисту здоров’я серця і мозку.

4.Хороше джерело калію

Порція лосося вагою 100 грамів забезпечує до 13% добової норми калію, що допомагає контролювати кров’яний тиск і запобігає затримці надлишкової рідини.

5. Збагачений селеном

Порція лосося вагою 100 грамів забезпечує 75-85% добової норми селену — мінералу, який може підтримувати здоров’я кісток, покращувати функцію щитоподібної залози та захищати від певних видів раку.

6. Містить астаксантин

Астаксантин — це антиоксидант, який міститься в лососеві й може бути корисним для здоров’я серця, мозку, нервової системи та шкіри.

7. Може знизити ризик серцевих захворювань

Споживання лосося може допомогти захистити від серцевих захворювань, підвищуючи рівень омега-3 жирів, знижуючи рівень омега-6 жирів і знижуючи рівень тригліцеридів.

8. Може бути корисним для контролю ваги

Якщо ви додасте у свою харчову тарілку лосось, то він зможе допомогти вам контролювати вагу, зменшуючи апетит, тимчасово прискорюючи метаболізм і зменшуючи жирові відкладення на животі.

9. Допомагає запобігти запаленню

Лосось та загалом інша жирна риба можуть допомогти зменшити запалення, що може знизити фактори ризику деяких захворювань і поліпшити симптоми у людей із запальними станами.

10. Корисний для мозку

Часте споживання лосося може допомогти захистити здоров’я мозку плоду під час вагітності, зберегти функції мозку і знизити ризик зниження когнітивних функцій і деменції.