Кава і тренування

Катерина

Updated on:

Кофеїн – найдавніший стимулятор. Його почали використовувати ще за часів палеоліту – тоді з плодів кавового дерева робили напій зі стимулюючими властивостями.

kavaitrenuvannya

Що примітно, кофеїн зовсім недавно (у 2004 році) був виключений зі списку заборонених до вживання речовин за версією Міжнародного Олімпійського Комітету. Оскільки кофеїн може впливати на результати спортивних змагань, рівень його вмісту в крові був обмежений.

Значною мірою вплив кофеїну на організм обумовлюється індивідуальною чутливістю до нього. Крім того, добре треновані люди отримають більше плюсів від використання кофеїну. Дослідження, яке підтверджує це, проводилися на плавцях. Група досвідчених спортсменів поліпшила свої показники після прийому 250 мг. кофеїну, а група звичайних людей не показала східного ефекту.

Найчастіше кофеїн використовується при тренуваннях на витривалість. Причина в тому, що одне і те ж навантаження легше переноситься з «кофеїновою» підтримкою, ніж без неї. Ряд досліджень показали поліпшення витривалості при прийомі кофеїну в дозі від 3 до 9 мг. на кілограм ваги. При інтенсивності вправ 90% від максимальної ЧСС (частоти серцевих скорочень), час тренування збільшився на 10-20%.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Вплив кофеїну на короткі високоінтенсивні навантаження до кінця не виявлено. Деякі з досліджень показують, що при навантаженнях тривалістю від 3 до 8 хвилин при інтенсивності 100% від максимальної ЧСС, кофеїн впливає шляхом стимулювання виділення адреналіну з надниркових залоз, що покращує м’язову скоротливість. Коли це відбувається, треба докладати менше зусиль, щоб виконати звичне навантаження.

Кофеїн і схуднення

Багато хто чув про жироспалюючі властивості кофеїну. Чи варто насправді покладати на нього такі надії – давайте розберемося. Пропаганда кофеїну як жироспалювача має під собою певні підстави.

Справа в тому, що кофеїн має властивість стимулювати ліполіз і мобілізацію жирних кислот. Дослідження, проведені на спортсменах показали, що м’язи спалюють більше жиру за умови вживання кофеїну за годину до тренування.