Користь кави для вас, або Чому варто вживати каву щодня

DaydreamerGreen

Updated on:

good_coffee_4

Кава – повна протиріч. Хтось вважає її справжнім наркотиком, хтось захищає «гідність» напою, а хтось просто випиває десятки чашок в день, поки рідні попереджають його про сердечні хвороби.

У цій статті ми не будемо розбирати ці протиріччя, тож не сприймайте її за абсолют, і почитайте ще й про шкоду кави, можливо, аби скласти свою думку. А в цій статті ми розповімо вам про користь кави та, можливо, чому вам таки варто її пити.

Ваше здоров’я

Фахівці, що працювали в проекті The Nurses ‘Health Study and Health Professions Follow-up протягом 20-ти років спостерігали за тим, як пили каву 130 тисяч чоловік. Виявилося, що присутність цього напою в раціоні ніяк не збільшувало рівень смертності піддослідних. Це означає, що між кавою і підвищеною вірогідністю відправитися на той світ з якихось причин, включаючи рак або серцеві хвороби, немає ніякого зв’язку.

Інші роботи, що проводилися по всьому світу, показують, що споживання великої кількості кави з кофеїном або без нього пов’язане зі зниженим ризиком розвитку діабету другого типу. Це дає науковцям привід вважати, що кофеїн приносить довгострокову протидіабетичну користь.

За попередніми підсумками ще одного дослідження, кава може захищати від хвороби Паркінсона, раку і цирозу печінки, а також зменшує ймовірність розвитку серцево-судинних недуг.

Дослідження, проведені в Гарвардському університеті, показали, що 1-3 чашки кави в день – це навіть корисно для здоров’я, тому як така доза значно знижує ризик захворювання на діабет. Якщо пити до шести чашок в день, це знизить ризик захворювання ще більше, але хто ж піде на таке? Споживання кави на 80% знижує ризик захворювання на хворобу Паркінсона і на 25% – ймовірність захворювання на рак. Жінки, що п’ють по чотири і більше чашок кави в день, на 40% зменшують свої шанси захворіти на рак грудей. Страшні хвороби, так? А ось кава в порівнянні з ними зовсім не страшна.

Кава – антиоксидант

Чашка кави містить понад тисячу різних антиоксидантів. Вони важливі для здоров’я, оскільки знижують запалення суглобів і виводять з організму токсини, які в тому числі викликають рак. А ще антиоксиданти нейтралізують вільні радикали, які призводять до набору ваги. Чим більше антиоксидантів ти вживаєш, тим краще відчуваєш себе і виглядаєш.

good_coffee_2

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Кава знімає стрес

Фахівці з Гарвардської школи охорони здоров’я (США) заявляють, що у жінок споживання кави може зменшувати ризик розвитку депресії. Зокрема, 20-процентне зниження депресивних відчуттів спостерігалося у тих, хто випивав по чотири і більше чашок кави з кофеїном (у порівнянні з людьми, які пили менше кави або зовсім відмовилися від нього). А ті, хто вважав за краще каву без кофеїну, чай, газовану воду, шоколад та інші напої з малим вмістом кофеїну, не були захищені від депресії.

А дослідники з Сеульського національного університету вивчали мозок щурів після позбавлення сну і виявили, що запах кави викликає в ньому позитивні зміни. Запах кави знімає стрес від недосипання, так що якщо це ваша проблема, можливо варто купити пакет із зернами і періодично нюхати їх після безсонної ночі.

good_coffee_6

Кава допомагає займатись спортом

The New York Times повідомляє, що багато спортсменів випивають перед тренуванням чашку кави, щоб поліпшити свої результати. Особливо це допомагає в тих видах спорту, де важлива витривалість, наприклад, при їзді на велосипеді. Науковці пояснюють, що кофеїн збільшує кількість жирних кислот в крові. Ці речовини використовуються м’язами як паливо, що економить резерви вуглеводів в організмі і допомагає протриматися довше.

Кава для розуму

Виявлено також, що кофеїн підвищує уважність і допомагає краще справлятися з тестами

.

Регулярне вживання кави також може допомогти подолати емоційні проблеми і поліпшити когнітивні здібності. Дослідження показують, що кава покращує розумові можливості та навички до вирішення проблем.

Майкл Лемонік, репортер TIME стверджує, що під час вимушеної депривації, кофеїн покращує функції мозку: скорочує час реакції, збільшує увагу, логічне мислення та пильність.

Ви зазвичай п’єте каву, коли треба підбадьоритися, наприклад, пізно ввечері, коли залишилося багато справ.Тож виявляється, кава не тільки допомагає підбадьоритися, але і робить мозок більш продуктивним.

good_coffee_5