Чи заважає стрес схудненню

Катерина

Updated on:

Ви, мабуть, знаєте, що стрес сприяє розвитку таких недуг, як хвороби серця, рак і діабет і навіть може довести людину до самогубства. Професійні та сімейні обов’язки, економічна ситуація в країні, проблеми з грошима і проблеми зі здоров’ям в сім’ї є основних причин, що викликають стрес.

stres_i_shudnennya

У відповідь на стресовий фактор вивільняється кортизол. У нормі, рівень цього гормону повинен бути на піку вранці ( щоб дати вам енергію ) і повільно знижуватися в міру наближення вечора, щоб ви могли добре спати вночі. В цілому, кортизол дає вам енергію і пильність. У нормальних умовах, кортизол за відсутності інсуліну допомагає спалювати жир за сприяння гормону росту, який також знаходиться на піку вранці.

Однак у більшості людей цикл вивільнення кортизолу порушений. Наприклад, більшість людей «потребують» каву вранці. Це означає, що їх рівень кортизолу вранці нижче, ніж повинен бути. Кава або, більш конкретно, кофеїн допомагає вашому тілу вивільняти невелику кількість кортизолу.

Читайте також: Street workout – молодіжний вуличний спорт

Як стрес впливає на втрату ваги

Основним завданням кортизолу є забезпечення вашого організму енергією в стресовій ситуації. За часів мисливців і збирачів стресові ситуації зазвичай були досить гострими. Так, якщо людину переслідував хижак, то їй доводилося або битися, або тікати так швидко, як тільки можна. Після того, як стресова ситуація підходила до свого кінця, людина знову продовжувала жити своїм життям. Життя ж сучасної людини само по собі є майже безперервною стресовою ситуацією, а хронічний стрес може викликати ряд проблем, пов’язаних з контролем маси тіла і здоров’ям, особливо в поєднанні з легким доступом до нездорової їжі.

. .

Коли рівень кортизолу постійно підвищений через надмірне емоційне і фізичне напруження, ваше тіло реагує трьома основними способами, які негативно впливають на процес схуднення.