Клітковина при схудненні

Катерина

Updated on:

Один з найвідоміших методів придушення апетиту – прийом їжі, що містить велику кількість харчових волокон – клітковини. Їжа, що містить багато клітковини – фрукти, овочі, або спеціальні добавки з клітковиною.

klitkovina

Теоретично, прийом їжі з великим вмістом харчових волокон сприяє зниженню загального обсягу споживаних калорій. Це відбувається тому, що відчуття насичення і наповнення шлунка в цьому випадку настає раніше. Крім того, дієта з високим вмістом клітковини сприяє зниженню рівня холестерину і кров’яного тиску, підвищує сприятливість до інсуліну, допомагає в зниженні ваги при ожирінні.

. . . . .

В одному з останніх досліджень було показано, що середземноморська дієта, що містить велику кількість харчових волокон, в більшій мірі вплинула на зниження ваги, ніж традиційна дієта. Крім того, було відзначено позитивний вплив на глікемічний контроль. Інші дослідження також виявили позитивний вплив такої дієти, особливо на діабетиків. Наприклад, Рабен зазначає, що дієта з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини допомогла учасникам експерименту протягом 11 тижнів знизити масу тіла в середньому на 2,9 кг, з них жиру – 1,6 кг. Інші дослідження відзначають різні результати для різних типів дієт з високим вмістом харчових волокон.

Дивіться також: Як робити Планку

Отже, дієта з великим вмістом клітковини позитивно впливає на загальне здоров’я організму, і в той же час допомагає знизити вагу і підтримувати її на новому рівні.

Таким чином, подібні види дієт можна з упевненістю рекомендувати як безпечний і здоровий підхід до зниження ваги і зміни структури тіла.