Святковий стіл: як приготувати корисне застілля

anna

Updated on:

388218_1

У період новорічно-різдвяних свят українці багато ходять в гості та приймають рідних у себе. Застілля у ці дні – багаті та апетитні, проте переїдання це завжди недобре. Розповідаємо, як провести свята так, аби ваше самопочуття після свят не турбувало вас неприємностями.

Що їсти у період свят, щоб добре почуватись

Медики із Міністерства охорони здоров`я кажуть, що смажена та жирна їжа, в’ялені м’ясо та риба, салати з майонезним соусом – не найкращі друзі нашого організму.

“Незбалансоване харчування може спричинити розвиток низки хвороб Крім цього, переїдання зумовлює відчуття дискомфорту, важкості та переповненості в животі, а як наслідок – спричинити функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту”, – кажуть лікарі.

І запропонували варіанти, як зробити святковий стіл не лише смачним, але і здоровим.

asparagus-2169305_960_720
  1. Обмежте кількість копченостей і консервів на столі. Вирішили приготувати м’ясо чи рибу? Краще запекти їх у духовці.
  2. Додайте більше овочевих салатів. Але замість магазинних соусів та майонезів приготуйте домашній майонез або замініть його заправкою з йогурту або кефіру з великою кількістю зелені.
  3. Відмовтеся від солодких напоїв, що містять цукор, проте споживайте більше рідини. Це може бути вода або чай, морс тощо. Щодо алкоголю, то навіть у свята потрібно пам’ятати: немає безпечної дози.
  4. На десерт краще подати невелику кількість фруктів замість тістечок чи торта.
  5. А коли ви все ж опинилися за святковим столом рекомендуємо скористатися принципом Тарілки здорового харчування.
  6. У період свят важливо дотримуватися звичного режиму харчування і не вживати надмірну кількість їжі. Голодувати весь день, щоб добряче поїсти ввечері – погана ідея. Робіть інтервали між трапезами: не менше трьох та не більше 4,5 годин, а також слідкуйте за розмірами порцій.

І найголовніше — проводьте більше часу в русі, приділіть час активностям на свіжому повітрі та пам’ятайте про карантинні обмеження! Зустрічати улюблене свято – це прекрасно, тож не перетворюйте його на звичайне поглинання їжі.