Методи та формули, щоб дізнатись чи є у вас зайва вага

anna

Updated on:

jak_vumiryatu_pidshkirnuy_jur

Ідеальна вага – це дуже умовне поняття. Для кожного вона своя та точної формули для її визначення – не існує, а тим більше для визначення кількості жиру в нашому тілі. Одне можна сказати точно, що ваша вага залежить від багатьох факторів: обсяг м’язової маси, кількості жиру, води, структури кісток і т.д. На жаль, люди досить часто (особливо жінки) приймають (усвідомлюють) за «зайву вагу» вже критичні цифри, які свідчать про ожиріння.

Або, навпаки, шляхом виснажливих дієт та голодуванням – позбавляються від ненависних кілограмів, рівень яких йде за планку мінімально допустимої ваги, що так само порушує здоров’я, як і при ожирінні. Тому мала кількість жиру в організмі необхідно, хоча цю необхідну кількість – на око може бути й невидно.

Причини для того, щоб визначити рівень жиру в тілі:

1.Щоб стежити за своїм здоров’ям і коригувати своє харчування.

2.стежити за прогресом тренувань спрямованих на жироспалювання.

Як виміряти підшкірний жир – способи

Існує величезна кількість способів (методів) вимірювання рівня підшкірного і внутрішнього жиру, ми сьогодні розглянемо ті, які можна виконати вдома:

Перший спосіб виміряти підшкірний жир

Найпростіший, але не особливо надійний спосіб виміряти підшкірний жир – співвідношення розмірів талії і стегон. Для цього знадобиться сантиметрова стрічка, і хвилинка вільного часу. Отже, проведемо вимірювання:

1. Встаньте прямо, ноги на ширині плечей – виміряйте окружність талії на один сантиметр вище пупка.

2. Ноги трохи нарізно і живіт розслаблений – виміряйте окружність стегон в найширшому місці, на 2-3 сантиметри нижче рівня талії.

Читайте також: Вправи та правила для виконання розминки перед тренуванням (відео)

Після чого поділіть окружність талії на окружність стегон. Отриманий результат показує , що чим менше співвідношення, тим краще йдуть справи, а чим воно більше – тим швидше треба приступати до тренувань і правильного харчування чи дієти. Зокрема, варто зайнятися собою, якщо число, що більше 0,8.

Другий спосіб виміряти підшкірний жир

Наступний спосіб, відомий сучасному людству, як защипування шкіри. Отже, пальцями защіпніте складку шкіри в декількох місцях. На місці трицепса (трохи вище пахвової западини) на стегні та животі. Не змінюючи пальців пальців, випустіть складку і виміряйте відстань між пальцями. Якщо вийшло більше 2,5 сантиметрів, то у вас явно присутній зайвий жир. Такий вимір в декількох місцях показує, де саме найбільше у вас зосереджено зайвого жиру на тілі.

Третій спосіб виміряти підшкірний жир

Визначаємо жир через індекс маси тіла – ІМТ. А дізнатися ІМТ, потрібно вагу в кілограмах розділити на ріст в метрах, зведений у квадрат. Отримане число і є вашим ІМТ.

Формула визначення ІМТ:

ІМТ = вага (кг) / зріст (м) * зріст (м)

Наприклад, ріст = 180 см = 1,8 м, вага = 80 кг;

80 / (1,8 * 1,8) = 24,7;

Якщо число, більше 25, то це означає, вам необхідно зайнятися собою для зменшення ваги.

18,5 – 24,9 – нормальна вага.

25 – 29,9 – надмірна вага.

30+ підвищений ризик для здоров’я.

З віком в організмі людини відбуваються певні зміни. Але рівень підшкірного і внутрішнього жиру, завдяки регулярним тренуванням, може залишатися практично незмінним. Однак, якщо ж людина не веде активний спосіб життя і харчується неправильно, то жирова тканина, в цьому випадку, буде збільшуватися з кожним роком все більше і більше.

І запам’ятайте, боротися із зайвою вагою не так просто як здавалося б. Все повинно бути в комплексі: більше рухатися, займатися спортом і правильно харчуватися. Інакше якщо ви будите робити, щось одне, то в 90% випадків це не принесе вам ніяких результатів.